Szatmári bronzérmes lett a kardozók Világkupáján

Szatmári András, vívás
Győr, 2016. december 3. Szatmári András, a Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard világkupaverseny bronzérmese örül a győri Audi Arénában 2016. december 3-án. MTI Fotó: Krizsán Csaba
Szatmári András bronzérmet nyert a férfi kardozók győri Gerevich-Kovács-Kárpáti Világkupa-versenyén. A délutáni nyolcas döntőbe bejutott a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron is, de ő a negyeddöntőben kikapott, így ötödik lett.

Szatmári a francia Maxence Lambert-t magabiztosan, 15-6-ra verte a főtábla első fordulójában, majd szoros asszóban, 15-14-re a világranglista éllovasánál, a dél-koreai Kim Jung Hvannál is jobbnak bizonyult. A következő körben Decsi Tamást győzte le 15-10-re, és a hosszabb szünetet követően az olimpiai és világbajnok olasz Aldo Montanón is túljutott 15-9-es eredménnyel.

Az első vereségét az elődöntőben szenvedte el, a későbbi aranyérmes dél-koreai Oh Szang Uk 15-11-gyel állította meg őt, de a harmadik hellyel így is eddigi legjobb Világkupa-eredményét érte el.

"Elégedett vagyok, de kicsit azért bosszankodom is, mert az elődöntőben is éreztem az esélyt" - értékelt Szatmári. Hozzátette, fejben továbbra is erősödnie kell, bár szombaton ez a problémája csak a végén mutatkozott meg. A ranglistavezető Kim Jung Hvan elleni győzelmét fontos sikernek nevezte, már csak azért is, mert előzőleg - emlékei szerint - nem verte őt meg normál mérkőzésen, legfeljebb csak csapatversenyen.

Szatmári András Forrás: MTI/Krizsán Csaba

A másik dél-koreai, Oh Szang Uk ellen az elődöntőben szerinte az volt a gond, hogy bár tudta, a pást végéig le kell szorítania ellenfelét, többször közbevágott, mert úgy érezte, elég közel van hozzá, az ázsiai azonban jól tartotta a távolságot és elhajolt a támadás elől.

Szilágyi a spanyol Inaki Bravón (15-8), a dél-koreai Ju Jung Hón (15-9) és az olasz Enrico Berrén (15-8) keresztül jutott el a negyeddöntőig, ahol a francia Bolade Apithyval szemben alulmaradt (15-8).