Kolumbiai bronzérem a klubvilágbajnokságon

FIFA Klubvilágbajnokság
A kolumbiai Atlético Nacional lett a 2016-os klub-vb bronzérmese, miután a 2-2-es eredményt hozó rendes játékidőt követően tizenegyespárbajban legyőzte a mexikói Club Américánát.

Az első félidőben az Atlético Nacional játszott veszélyesebben. A 6. percben megszerezték a vezetést, majd a második gólt az első félidő közepén lőtték. A mexikói csapat még a szünet előtt szépített, majd a második félidőben komoly helyzeteket is kialakított.

A kolumbiai Jhon Mosquera (balra) lövése a Japánban zajló klubvilágbajnokság bronzmérkőzésén. Forrás: AFP/Kazuhiro Nogi

A levegőben lógó egyenlítés a 66. percben érkezett el. 2-2 után több gól nem esett, így hosszabbítás nélkül jöhettek a tizenegyesek. A mexikói csapat első két rúgója rontott, onnan pedig a Club America nem tudott visszakapaszkodni.

FIFA Klubvilágbajnokság, bronzmérkőzés: Club América (mexikói)–Atlético Nacional (kolumbiai) 2–2, tizenegyesekkel: 3–4 (M. Arroyo 38., O. Peralta 66. – 11-esből, ill. Samudio 6. – öngól, A. Guerra 26.)