Tripla siker

Mindhárom, nemzetközi kupákban érdekelt nőikézilabda-csapatunk legyőzte negyeddöntőbeli ellenfelét. A Győr tízgólos előnyével szinte biztosan továbbjutó, a Dunaferr öt gól előnnyel utazik a visszavágóra, a Vasas viszont csak egy találattal múlta felül román vetélytársát.

Dunaferr SE - Ikast FS (dán) 28-23 (13-10)
góldobók: Radulovics 12/3, Siti 6, Balogh 4, Mátéfi 3/1, Sávolt 2, Kocsis 1, illetve A. Eriksson 6, Duagaard, Kjaelgaard 4-4, K. Andersen 4/2, A. Nielsen 3, Carstens 2.

Az első gólra a 4. percig kellett várni, ekkor Balogh volt eredményes. A Dunaferr 4-1-re elhúzott, de az Ikast indítások révén egyenlített (5-5). Ezután emberelőnybe került a hazai csapat, és ezalatt két gólt is dobott. Állandósult a Dunaferr előnye, de nagyobb különbséggel nem sikerült elhúzni a szívós vendégvédekezés miatt. A 25. percben először vezetett három góllal a magyar bajnok (11-8).

A második félidő elején két gyors gólt lőtt az Ikast, azonban Siti és Radulovics vezérletével négy találat lett a Dunaferr előnye (17-13). Mindkét csapat sokat hibázott, rengeteg volt a kapkodás. A 45. percben felzárkóztak a dánok (18-17). Az emberhátrányban játszó hazaiak tartani tudták a minimális előnyt. A végjátékban sokat szabálytalankodott a dán együttes, és Radulovics hiba nélkül használta ki a lehetőségeket.

A Vasas-Mikrokor kézilabdacsapata a női City-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 21-20-ra legyőzte a román Otelul Galati-ot vasárnap a Fáy utcában.

Vasas-Mikrokor - Otelul Galati (román) 21-20 (11-11)
góldobók: Horváth L. 8, Prok, Lovász 4-4, Kovács T. 2, Görög, Lőw, Csernus 1-1, illetve Mincan 6, Artene 4, Stroe, Pintelei, Nicolau, Popa 2-2, Serban, Butnarasu 1-1.

Az első félidőben a fegyelmezetten játszó Vasas ötgólos előnyt szerzett (11-6), de román ellenfele ebből a hátrányból is egyenlíteni tudott. A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Vasas győztes gólját Horváth Lenke a lefújás előtt 3 másodperccel lőtte.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Romániában.

A Győri Graboplast ETO KC kézilabda-csapata 29-19-re legyőzte a vendég spanyol Elda Prestigiót a női EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén vasárnap.

Győri Graboplast ETO KC - Elda Prestigio (spanyol) 29-19 (14-10)
góldobók: Laczó, Kulcsár, Kovács 5-5, Horváth M., Kindl 4-4, Dumitru, Némethné 3-3, illetve Sanchez 7, Szergejeva 6, Monserrat 4, Box 2.

Az első tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a hazai együttes fokozatosan növelte előnyét. A második félidő elején remekül kezdett a Győr, és kilenc góllal elhúzott (20-11). A hátralévő időben a vendégek nem tudták csökkenteni hátrányukat, így a magyar csapat megnyugtató előnnyel várhatja a jövő szombati visszavágót.

A kézilabda európai kupák további hétvégi mérkőzései:

nők, negyeddöntő, első mérkőzés:

Bajnokok Ligája: Eliana Valencia (spanyol) - Krim Electa Ljubljana (szlovén) 21-29, Byasen Trondheim (norvég) - Hypo NÖ (osztrák) 26-27, ESBF Besancon (francia) - Buducsnoszt Podgorica (jugoszláv) 29-32.

KEK: Mislata Tortajada (spanyol) - Szpartak Kijev (ukrán) 24-13, Kubany Krasznodar (orosz) - ASPTT Metz (francia) 23-14, Kras Zagreb (horvát) - Frederiksberg (dán) 24-31, Bäkkelagets Oslo (norvég) - Larvik HK (norvég) 32-19.

EHF-kupa: Tertnes Idrettslag (norvég) - Volgograd AKVA (orosz) 27-22, Borussia Dortmund (német) - Viborg HK (dán) 29-21, Galicsanka Lvov (ukrán) - GKS Piotrkovia (lengyel) 24-31.

City-kupa: ZRK Split (horvát) - Nieuwegein (holland) 24-21, Frederikshavn (dán) - ZORK Krusevac (jugoszláv) 28-23, HC Nimes (francia) - Nordstrand Oslo (norvég) 13-14.

férfiak, elődöntő, első mérkőzés:

Bajnokok Ligája: Badel Zagreb (horvát) - Portland San Antonio (spanyol) 27-22, Pivovarna Lasko Celje (szlovén) - FC Barcelona (spanyol) 35-32.

KEK: Vardar Skopja (macedón) - Prosesa Ademar Leon (spanyol) 27-29, Partizan Beograd (jugoszláv) - Caja Cantabria Santander (spanyol) 26-23.

EHF-kupa: TBV Lemgo (német) - SC Magdeburg (német) 23-22, TIF Sandefjord (norvég) - CB Valladolid (spanyol) 27-21.

City-kupa: SG Flensburg-Handewitt (német) - TuS Nettelstedt (német) 25-22, Ciudad Real (spanyol) - Drammen HK (norvég) 29-24 .