Egygólos, döntőt érő svéd, orosz sikerek<br/>

Svédország és Oroszország jutott a férfikézilabda-világbajnokság keddi fináléjába, miután a svédek egy góllal legyőzték Jugoszlávia, az oroszok pedig Tucskin utolsó másodpercben lőtt góljával Spanyolország együttesét.

Svédország-Jugoszlávia 23-22 (9-11)
góldobók:
Thorsson 6, Wislander, Lövgren 5-5, Vranjes 3, Olsson, Andersson 2-2, illetve Matic 6, Jovanovic 5, Lapcevic 4, Perunicic, Petric 2-2, Maksic, Lisicic, Skrbic 1-1
hétméteres: 3/3, illetve 2/2
kiállítás: 0, illetve 6 perc

A svédek kezdték jobban a mérkőzést, a 4. percben már 3-1-re vezettek. Ezt követően azonban közel 10 percig nem sikerült betalálniuk a jugoszláv kapuba. A félidő közepén már két góllal (3-5) Perunicicék vezettek, és a szünetig megtartották előnyüket (9-11). A második félidőben fordítani tudott az Európa-bajnok (18-17), és az utolsó percekben a svéd játékosok rutinjukat kihasználva megszerezték a győzelmet.

Oroszország-Spanyolország 22-21 (11-9)
góldobók:
Hohsarov 6, Torgovanov 5, Tucskin, Kugyinov 4-4, I. Lavrov 2, Voronyin 1, illetve Lozano 5, Ortega, Guijosa 4-4, Scsepkin 3, Urdangarin 2, Dusebajev, Juan Perez, Entrerrios 1-1
hétméteres: 5/5, illetve 3/2
kiállítás: 8, illetve 18 perc

A mérkőzés folyamán szinte végig fej fej mellett haladt a két együttes, egyik csapat sem tudott kétgólosnál nagyobb előnyre szert tenni. Az utolsó másodpercekben Tucskin helyzetfelismerése döntötte el a mérkőzés sorsát.