Svédország a férfikézilabda világbajnoka<br/>

A svéd válogatott nyerte meg Egyiptomban a 16. férfi kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben egy góllal legyőzte a címvédő Oroszország együttesét. A harmadik helyet a jugoszláv válogatott szerezte meg.

Fotó: Aladin Abdel Naby/Reuters

Olsson mellett nehéz kapura lőni
(Svédország - Oroszország 25-24)

Jugoszlávia - Spanyolország 27-24 (12-14)
Kairó, 15 000 néző
Góldobók: Lisicic 8, Jovanovic 5, Nikolic, Lapcevic, Matic 3-3, Milosavjevic, Kokir 2-2, Maksic 1, illetve Guijosa 8, Ortega 5, Scsepkin 4, Lozano 3, Urdangarin, Olalla, Dusebajev, Entrerrios 1-1
hétméteres: 2/1, illetve 4/4
kiállítás: 6, illetve 6 perc

A spanyolok kezdték jobban a mérkőzést, az első félidőben végig egy-két góllal vezettek. A jugoszlávok játékát ekkor nagyon sok hiba jellemezte. A második félidőben már három góllal (17-14) is vezettek a spanyolok, és ekkor úgy tűnt, hogy nem engedik ki kezükből a bronzérmet. A hajrában azonban feljavult a jugoszláv válogatott, és elsősorban Jovanovic góljainak, és Peric kapus bravúrjainak köszönhetően megnyerte a mérkőzést, így megszerezte a harmadik helyet.

Svédország - Oroszország 25-24 (12-14)
Kairó, 25 000 néző
góldobók: Lövgren 7, Thorsson 6, Vranjes 4, Wislander, Siversson, Olsson 2-2, Pettersson, Frandesjö 1-1, illetve I. Lavrov, Tucskin 5-5, Filippov 4, Krivoslikov, Torgovanov 3-3, Pogorelov 2, Gorpisin, Kugyinov 1-1
hétméteres: 4/4, illetve 4/4
kiállítás: 8, illetve 8 perc

Az oroszok kezdték jobban a mérkőzést, előbb 3-0-ra, majd az első félidő derekán 10-6-ra is vezettek. Az Európa-bajnok svédek 11-11-nél érték utol először ellenfelüket, de a félidőben mégis orosz előnyt mutatott az eredményjelző (12-14).

A második játékrészben nagyot változott a mérkőzés képe. A svéd kapuban Gentzel bravúrosan védett, így az utolsó tíz percet már négygólos előnnyel (22-18) várták a skandinávok. Az oroszoknak még sikerült a felzárkózás (23-22), de Thorsson gólja 15 másodperccel a lefújás előtt mindent eldöntött.

Végeredmény:
világbajnok: Svédország, 2. Oroszország, 3. Jugoszlávia, 4. Spanyolország, 5. Németország, 6. Franciaország, 7. Egyiptom, 8. Kuba ... 11. Magyarország.
(Az első hét helyezett kijutott a 2000-es sydneyi nyári olimpiára.)