Dél-Korea - egy góllal - még mindig előrébb tart<br/>

A magyar női kézilabda-válogatott csütörtökön 22-21-es vereséget szenvedett a dél-koreai válogatottól a Sydneyben zajló előolimpián. Vass Károly, a magyar szövetség alelnöke elmondta: a csapat gyakorlatilag a második félidő utolsó két percében veszítette el a mérkőzést.

Koreai Köztársaság-Magyarország 22-21 (8-14)
A magyarok góldobói:
Farkas Á., Kulcsár, Nagy A. 4-4, Takács 3, Balogh B. 2, Zsemberiné, Deli, Siti, Kökény 1-1

A 14-8-as magyar vezetést hozó első félidőben az együttes jó játékot mutatott. Már nyolcgólos előnyre is szert tett, ám a félidő végén könnyelműségből két gólt kapott.

A második játékrész rosszul kezdődött: az első tíz percet a koreaiak 5-1-re nyerték, és ez megpecsételte Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapatának sorsát. A magyarok elkezdtek kapkodni, támadásban és hátul egyaránt, így hiába vezettek kétszer is három góllal, az utolsó két perc labdaeladási és védekezési hibái miatt végül egy góllal elveszítették az összecsapást. A norvégok elleni keddi vereség (22-23) után ezúttal másodszor maradtak alul egyetlen találat különbséggel.