Az Albacomp és a Matáv-Pécs kosárcsapata is győzött<br/>

Az Albacomp-SZÜV együttese továbbra is veretlen a férfi kosárlabda Saporta Kupa C-csoportjában, miután a székesfehérváriak kedden, hazai pályán 82-71-re legyőzték a litván Vilniust. Szintén hazai pályán megszerezte első győzelmét a Matáv-Pécs. A pécsiek az F-csoport harmadik fordulójában 71-69-re legyőzték a lett BK Ventspils együttesét.

Az Albacomp végig egyenrangú ellenfele volt a nagyhírű litván együttesnek, és második félidei kitűnő produkciójának köszönhetően megszerezte a győzelmet.

A pécsiek idegenlégiós nélkül játszották le a találkozót, mivel a korábban elküldött amerikai Hamilton után az együttes másik légiósa, a szintén amerikai Whitfield fizetési problémák miatt nem volt hajlandó pályára lépni. A rendkívül kiegyenlített összecsapáson az utolsó percekben higgadtabb hazai csapat megérdemelten győzött.

Albacomp-SZÜV - Vilnius (litván) 82-71 (33-34)
Székesfehérvár, 1500 néző
A legjobb dobók: Shannon 27 pont, Lapov 20, illetve Giedraitis 16, Adietis 13

Matáv-Pécs - BK Ventspils (lett) 71-69 (38-36)
Pécs, 1000 néző
A legjobb dobók: Czigler 23 pont, Mészáros, Sajni 12-12, illetve Vitols 17, Nicholas 12, Zeidaks 11

A Saporta Kupa E-csoportjában szereplő jugoszláv Partizan Beograd lejátszotta első mérkőzését Szolnokon, ahol a belgrádiak egy kemény találkozón hatpontos győzelmet arattak német riválisuk ellen.

Partizan Beograd (jugoszláv)-Telekom Bonn (német) 76-70 (42-37)