Kína ellen folytatta menetelését a magyar nőikézilabda-válogatott<br/>

A magyar nőikézilabda-válogatott már matematikailag is biztosította helyét a 16 között a norvég-dán közös rendezésű világbajnokságon, miután csütörtökön Lillehammerben magabiztosan legyőzte Kínát.

D csoport, 3. forduló:
Magyarország-Kína 34-25 (15-10)
Lillehammer, Hakons Hall, 500 néző, V: Besses, Benmilla (algériaiak)
Magyarország: Farkas A. - Balogh 5, Nagy 2, Kökény 1, Zsemberyné 1, Farkas Á. 9/6, Lőwy 9/1
cserék: Pálinger (kapus), Siti 2, Kulcsár 1, Pigniczki 3, Deli 1
Kína: Jü Kö-li - Csao Jing 1, Tang Jen-jen 2, Csen Haj-jün 1, Li Ping 2, Csaj Csao, Caj Csie 6
cserék: Fan Csie (kapus), Csen Li 1, Li Csien-fang 8/3, Csen Ji 4
Hétméteresek: 8/7, illetve 4/3
Kiállítások: 6, illetve 6 perc

Gyorsan kiderült, hogy a kínai együttes alig tudja feltörni a magyar hatosfalat, ugyanakkor a védekezése meglehetősen szabálytalan. Az első hat percben Farkas Ágnes mindhárom büntetőjét belőtte. Ezután a Dunaferr átlövője, valamint a szélső Balogh is hibázott, így egy gólra (5-4) felzárkózott az ellenfél.

A rövidzárlatot követően rendezte sorait a magyar válogatott, és megnyugtató előnyhöz jutott. A különbség a szünetig azért csökkent, mert támadásban érthetetlen módon kapkodott a Mocsai-csapat, a két szélső; Lőwy és Balogh összesen hat ziccert rontott el.

A folytatásban villámrajtot vett a magyar csapat, és két perc alatt három gólt dobott. A védekezés feljavulásával és Farkas Andrea nagyszerű hárításaival a 35. percben már 9 gól (20-11) volt a magyarok előnye.

Siti is jól irányította a támadásokat, míg a vb-újonc Lőwy üde színfoltja volt a csapatnak. A ferencvárosi szélső hatékonyan játszott, s a félidő derekén éppen az ő szépségdíjas, úgynevezett "cunderes" góljával már tetemes volt a különbség (27-16).

A későbbiek során a szövetségi kapitány már mindenkinek játéklehetőséget adott, és a lelkes ázsiaiak csökkenteni tudták hátrányukat.

Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - A csapat egészen addig jól játszott, amíg nem vezetett tíz góllal. Ekkor már mindenkinek játéklehetőséget adtam, így megbomlott az egység. Lőwy beállításával támadójátékunk sokkal hatékonyabbá vált. Az az igazság, hogy a pénteki szünnap nem jön jól, mert a nagytestű orosz játékosoknak lesz módjuk regenerálódni.

Lang Cseng-Ting, a kínai válogatott szövetségi kapitánya: - Nem játszottunk jól, támadásban nagyon bizonytalanok voltunk, védekezésben a fizikailag erősebb és technikailag képzettebb magyarok sokszor állítottak minket megoldhatatlan feladat elé. Számunkra majd a soron következő, Kongó és Brazília elleni összecsapás lesz fontos, mert majd itt kell kivívnunk a továbbjutást a csoportból.

A D csoport további eredményei:
Brazília-Kongó 30-20 (16-8)
Koreai Köztársaság-Oroszország 30-24 (16-10)

A D csoport állása: 1. Magyarország 6 pont (95-55), 2. Koreai Köztársaság 6 (86-63), 3. Oroszország 4 (104-71), 4. Brazília 2 (63-69), 5. Kína 0 (65-101), 6. Kongó 0 (57-111)

A magyar válogatott szombaton 15 órakor Oroszországgal találkozik Hamarban.

A többi csoportban:

A csoport:
Fehéroroszország-Csehország 24-22 (13-7)
Norvégia-Ausztrália 38-11 (17-5)
Lengyelország-Hollandia 22-20 (8-11)

Az állás: 1. Norvégia 6 pont (97-45), 2. Lengyelország 5 (80-68), 3. Hollandia 4 (71-59), 4. Fehéroroszország 3 (66-80), 5. Csehország 0 (64-79), 6. Ausztrália 0 (46-93)

B csoport:
Ausztria-Elefántcsontpart 32-24 (19-8)
Ukrajna-Kuba 41-19 (21-12)
Franciaország-Románia 22-20 (10-12)

Az állás: 1. Ausztria 6 pont (95-76), 2. Franciaország 6 (71-55), 3. Románia 4 (90-56), 4. Ukrajna 2 (82-63), 5. Elefántcsontpart 0 (58-96), 6. Kuba 0 (65-115)

C csoport:
Németország-Macedónia 23-18 (12-8)
Angola-Japán 22-22 (8-10)
Dánia-Argentína 42-5 (17-3)

Az állás: 1. Dánia 6 pont (101-32), 2. Németország 5 (77-47), 3. Macedónia 4 (78-58), 4. Angola 2 (54-73), 5. Japán 1 (62-77), 6. Argentína 0 (24-109)