Bajnoki cím kapujában a Dunaferr<br/>

A Dunaferr SE nyerte a négy győzelemig tartó jégkorong bajnoki döntő 3. mérkőzését is az FTC-Whirpool ellen csütörtökön Dunaújvárosban, s már csak egy sikeres meccs hiányzik a végső elsőséghez.

döntő, 3. mérkőzés:
Dunaferr SE - FTC-Whirlpool 11-5 (5-1, 2-2, 4-2)
Dunaújváros, 3000 néző
gólütők: Borsos (2., 15., 47.), Orsó (4., 7.), Kaszala (35., 45.), Ladányi (20., 49.), Simon (30.), Veszelovszki (51.), illetve Svasznek (14.), Svenk (23.), Tolnai (32.), Oreskin (58.), Hajdú (59.)

A Dunaferr már az első 7 percben eldöntötte a mérkőzést, ugyanis a Borsos, Kaszala, Orsó csatársor jóvoltából a 7. percben 3-0 volt az eredmény. Svasznek 7 perc elteltével Oreskin átadásából szépített, Borsos viszont azonnal válaszolt, majd Ladányi a 20. percben 5-1-re növelte a dunaújvárosi előnyt.

A második játékrészt nyugodtan kezdték a hazaiak, ezt Svenk ki is használta a 23. percben. A Dunaferr viszont "felpörgött" és Simon révén tovább növelte az előnyt. A ferencvárosi Tolnai ugyan még szépített, Kaszala viszont a 45. percben erre is megadta a választ.

A 7-3-mal kezdődő harmadik harmad hatalmas gólzáport hozott, már 11 perc elteltével 11-re nőtt a Dunaferr góljainak száma. Ezután a cserepadon ülő játékosok és Halmosi kapus is szóhoz jutott, így 11-5-tel ért véget a találkozó.

A finálé következő - a papírforma szerint valószínűleg az utolsó - párharcát pénteken 17.30 órakor Székesfehérváron rendezik.