Nőikézilabda: rangadót nyert a Dunaferr<br/>

A címvédő Dunaferr SE nyerte szombaton a női kézilabda NB I. rangadóját a Győri Graboplast ETO KC ellen.

Dunaferr SE - Győri Graboplast ETO KC 25-21 (15-10)
góldobók: Radulovics 11, Balogh 5, Szologub 4, Siti, Nagy Y. 2-2, Farkas Á 1, illetve Nagy A. 6, Kulcsár 5, Horváth M., Kereki 3-3, Kindl, Köbli, Pigniczki, Prok 1-1

A találkozó elején fej-fej mellett haladt a két csapat, a 6. percben 3-3 volt az állás. Ezután iramot váltott a hazai együttes, és - elsősorban Radulovics góljaival - 9-3-ra ellépett. A folytatásban már nyolc góllal (13-5) is vezetett a támadásban és, Farkas Andrea révén, a kapuban is remeklő BL-győztes. A Győr időkérés után feltámadt (13-9), de a szünetre ötre növelték előnyüket a dunaújvárosiak.

A második játékrészben sokkal összefogottabban játszott a vendégcsapat, és az 52. percre ledolgozta hátrányát (20-20). A hajrát azonban erővel jobban bírta a házigazda.