A Dáviddal megerősödött Albacomp a átvette a vezetést<br/>

A címvédő Albacomp-UPC együttese várhatja az első helyen a férfi kosárlabda-bajnokság utolsó fordulóját, mivel csütörtökön hazai pályán nagyobb különbséggel győzte le a Szolnokot, mint amennyivel ősszel kikapott (69-76).

Albacomp-UPC - Szolnoki Olaj KK 79-71 (41-36)
legjobb dobók:
Halm 17, McClendon 14, Boros 14, illetve Parker 19, Maljkovic 14, Walke 10

Az észak-amerikai profi bajnokságot megjárt Dávid Kornél a 11. percben lépett - közel egy év után ismét - pályára a hazai csapatban, amely remek játékkal, addigra már 7 pontos előnyre tett szert (22-15). A fehérvári együttes már 13 ponttal is vezetett (35-22), amikor Parker vezérletével ritmust váltott a Szolnok, és a szünetig 5 pontra felzárkózott (41-36).

A második játékrészt újra a fehérvári gárda kezdte jobban, 5 perc alatt jelentős, 16 pontos előnyre tett szert (58-42), majd váratlanul megtorpant. A Szolnok a félidő közepéig egy pontnyira felzárkózott (59-58). Kiélezett, izgalmas küzdelmet hozott a találkozó befejező szakasza, amelyben a fehérvári együttes volt jobb.

Az alapszakasz utolsó, 22. fordulójában az Albacomp-UPC Dombóvárra, a Szolnok Körmendre látogat.