Elvesztette veretlenségét a Dunaferr<br/>

A Pick-Szeged nyerte a férfikézilabda NB I. csütörtöki rangadóját, és így újra nyílt lett az aranyéremért folytatott harc. A listavezető Dunaferr SE elveszítette veretlenségét.

Pick-Szeged - Dunaferr SE 28-23 (14-11)
Szeged, 3000 néző
góldobók: Nagy László 9, Bartók 8/2, Buday 5/2, Berta 4, Németh, Doros 1-1, illetve Kertész, Rosta M., Kuzmicsov, Marcinkevicius, Bene 4-4, Mocsai 2/1, Décsi 1
hétméteresek: 5/4 illetve 2/1
kiállítások: 10 illetve 8 perc

A két csapat őszi mérkőzésén a KEK-döntős Dunaferr SE nyert 27-20-ra, így a Tisza-parti együttest fűtötte a bizonyítás vágy. Ennek ellenére jobban kezdett a KEK-döntős, és 3-1-re elhúzott. Később a vendégek is elrontottak három támadást, és egyenlített a Pick (4-4). A hazaiak sztárját, Nagy Lászlót a félidő derekán kiállították, az előny alatt a Duna-parti gárda ismét meglépett (6-9). A Szeged Bene büntetése alatt nem volt ennyire hatékony, csak egy gólt dobott, azt is büntetőből. Hazai időkérés után Bartók vezérletével átvette a vezetést a Szeged (11-10). Ekkor már Skaliczki László, a dunaújvárosiak trénere is megpróbálta rendezni a sorokat, hiába. A szünetig elhúzott a vendéglátó.

A második félidő elején továbbra is a Szeged irányított, és Nagy László átlövéseiből ötgólos előnyre tett szert (17-12). A különbség a Dunaferr létszámfölénye alatt jelentősen csökkent (18-16). Kővári Árpád, a hazaiak vezetőedzője időt kért és ezután újra elhúzott a Szeged (21-16). A Dunaferr nem tudott közelebb kerülni remekül védekező riválisához, s a hajrában a házigazda tetszés szerint érte el góljait.

Edzői nyilatkozatok:

Kővári Árpád, Pick-Szeged: - Sokkal jobb volt a védekezésünk, mint a Dunaferré. Nagy László szenzációsan játszott, és vezérletével sikerült megnyernünk a fontos találkozót.

Skaliczki László, Dunaferr SE: - Gratulálok a Szegednek, amely most jobb volt nálunk. A
hazaiaknak minden bejött, és nagyon akarták a győzelmet.