Súlyos, 9 gólos vereséget szenvedett a Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata a Portland San Antonio Pamplona elleni Kupagyőztesek Európa Kupája döntő első, idegenbeli mérkőzésén.

Férfi kézilabda KEK-döntő, 1. mérkőzés:
Portland San Antonio Pamplona (spanyol) -Dunaferr SE 28-19 (14-9)
Pamplona, 3000 néző, V: Oie, Högsnes (norvégok)

kiállítások: 8 illetve 14 perc

Az első 5 percben úgy tűnt, szoros eredményt hoz a KEK-döntő első összecsapása. Hernandez két jó védéssel kezdett, a másodiknál kiesett az egyik kontaktlencséje és innentől kezdve magyar szempontból rémálommá vált a mérkőzés.

A 12. percben már 7-3-ra vezettek a hazaiak, a dunaújvárosiak zavarodottságát mi sem mutatta jobban, minthogy Kertész egymást
követően két tiszta helyzetet, Mocsai pedig hétméterest hibázott. A 24. percben még egyszer felcsillant a remény (9-8), de ezután már csak a spanyol csapat "volt a pályán". Négy perc múlva 13-8, a második félidő 3. percében pedig már 17-10-re vezetett a Pamplona.

A Dunaferr egyetlen poszton sem volt méltó ellenfele az egyébként nem jobb képességű spanyol csapatnak, amely tetemes előnnyel várhatja az április 30-ai dunaújvárosi visszavágót.