A címvédő Fotex KC Veszprém jutott a férfikézilabda Magyar Kupa hétfői fináléjába, miután a Fáy utcai feszült hangulatú elődöntőben legyőzte a bajnok Dunaferr SE-t. A veszprémiek ellenfele a döntőben a Pick-Szeged lesz.

Magyar Kupa, elődöntők:

Pick-Szeged - Kiskőrösi KC 28-21 (16-12)
Fáy utca, V: Dobrovits, Tájok
góldobók: Bartók 10/1, Buday 6/2, Eklemovic 5, Avar 4/2, Doros 1, Berta 1, Nagy L. 1, illetve Szotyori 5, Farkas 5, Bendó 4/2, Fejes 3, Németh 2, Golovin 2
hétméteresek: 5/5, illetve 2/2
kiállítások: 4, illetve 2 perc

Fotex KC Veszprém - Dunaferr SE 23-20 (11-9)
Fáy utca, V: Herczeg és Südi
góldobók: Petric 9, Perez 5/1, Éles 4/1, Pásztor 2, Szobol 2, Tóth J. 1, illetve Décsi 7, Kertész 4/1, Kuzmicsov 3, Marcinkevicius 3, Mocsai 2/1, Bene 1
hétméteresek: 4/2, illetve 5/2
kiállítások: 14, illetve 14 perc

A mérkőzés elején remekül védekezett a Fotex és a félidő derekán 7-3-ra elhúzott. Később ritmust váltott a Dunaferr és felzárkózott (6-7). A felfokozott hangulatú találkozón a játékosok olykor elvesztették önuralmukat, a bírók kiállításokkal próbálták megfékezni az indulatokat.

A 46. percben Hernandez, a Dunaferr kapusa szabálytalankodott Élessel szemben. A két csapat játékosai pillanatok alatt ellepték a pályát és tömegverekedés kezdődött. Csak öt perc után sikerült rendet teremteni, Hernandez piros lapot kapott.

A dunaújvárosiak futottak az eredmény után, egyenlíteniük azonban nem sikerült, mert Petric vezérletével a Veszprém mindig újítani tudott.

A hétfői döntőt a Fáy utcában, 18 órakor rendezik, a győztes a KEK-ben, a vesztes az EHF Kupában indulhat a következő idényben.