Hosszabbítás után bravúros győzelmet aratott a GYSEV-Ringa csapata a nőikosárlabda Euroliga D csoportjának harmadik fordulójában a Pool Como vendégeként. Az összecsapás a csoport eddigi két veretlen együttesének rangadója volt. A férfiaknál a MOL-Szolnok csapata tízgólos vereséget szenvedett a svájci Olympique Lausanne vendégeként a Koracs Kupában.

Női Euroliga, D csoport:
Como (olasz) - GYSEV-Ringa 81-84 (23-13, 18-22, 18-14, 10-20, a hosszabbításban 12-15)

Como, 1000 néző, V: Landeira (spanyol), Hjartarson (svájci)

Az olasz bajnokságot hat forduló után pontveszteség nélkül vezető Pool Como a 7. percben már 12 ponttal vezetett (21-9). A magyar csapat fokozatosan csökkentette a különbséget, és a hajrában zsinórban szerzett 16 ponttal 68-53-ról 68-69-re átvette a vezetést. Hat másodperccel a vége előtt a Como csak egyik büntetőjét értékesítette, így következett a ráadás. A két együttes fej-fej mellett haladt, de a jobban hajrázó soproniak - Eördögh és Vilipics vezetésével - kiharcolták a győzelmet.

- Eddigi Euroliga mérkőzéseink közül ez volt a legfontosabb győzelem - mondta Saeed Armaghani, a Sopron vezetőedzője.

A magyar csapatból Eördögh (28/12) volt a legeredményesebb, Vilipovics 19, Zsirkova 14 pontot dobott. Ezzel a sikerrel a Sopron nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé. A magyar együttes a 4. fordulóban három hét múlva Vilniusban lép pályára.

- Töretlen küzdeni akarásunknak és a hajrában nyújtott csodálatos csapatjátékunknak köszönhetjük ezt a sikert - mondta Török Zoltán, a GYSEV-Ringa szakosztály-vezetője a bravúros győzelem után.

Az együttessel Svájcból hazafelé vonatozó szakember kiemelte, hogy a Sopron hat perccel a lefújás előtt még 15 pontos hátrányban volt.

- A hátralévő időben hibátlanul dobó Eördögh vezetésével előbb a hosszabbítást, majd a győzelmet is kiharcoltuk ellenfelünkkel szemben, amely évek óta nem kapott ki hazai pályán. A mintegy 50 fős soproni szurkolótábor hosszan éljenezte a lányokat, akik később pezsgős vacsorával folytatták az ünneplést.

Három forduló után a GYSEV-Ringa pontveszteség nélkül áll az Euroliga D csoportjának élén. Az együttes legközelebb december 13-án lép pályára Vilniusban.

A csoport másik mérkőzésén: Vilnius (litván) - Elitzur Ramla (izraeli) 82-52.