A Fotex KC Veszprém kézilabdacsapata sima győzelmet aratott az osztrák Jet2Web Bregenz otthonában a férfi KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót jövő szombaton Pápán rendezik 15 órakor.

KEK, nyolcaddöntő, első mérkőzés:
Jet2Web Bregenz (osztrák) - Fotex KC Veszprém 17-27 (7-14)
góldobók:
Barisic 7, Matthias 3, Radovic, Gudelj 2-2, Delladio, Manhart, Gavic 1-1, illetve Saracevic 7, Pásztor, Perez 6-6, Oszlánczi, Jovic 2-2, Mezei, Kis, Csoknyai, Tóth 1-1

Csak az első percekben volt szoros a mérkőzés. A 3. percben 2-1-re még a házigazda vezetett, utána viszont sorozatban öt gólt dobott a magyar együttes, amely még emberhátrányban is növelte előnyét. A félidő derekán 7-5-re feljött a Bregenz, de később megint a Fotex irányított, és elhúzott 11-5-re.

A szünet után álmosan kezdtek a magyarok, és 16-12-re feljött az ellenfél. Időkérés után viszont minden visszaállt a régi kerékvágásba, megint nagy lett a különbség (12-20). A folytatásban már nem kellett miért izgulni a veszprémieknek.