A nőikosárlabda Euroligában elveszítette veretlenségét a GYSEV-Ringa. A soproniak Litvániában kaptak ki szoros meccsen. A férfiaknál a MOL-Szolnok szenvedett súlyos, 29 pontos vereséget a Korac Kupában.

Euroliga, D csoport, 5. forduló:
Lietuvos Telekomas (litván) - GYSEV-Ringa 69-67 (18-10, 15-25, 18-17, 18-15)

Vilnius, 1000 néző, V: Lefwerth (svéd), Halliko (észt)
legjobb dobók: Baranauskaite 16, Valuzyte 11, illetve Zirkova 19/3, Vilipic 18

Végig szoros, rendkívül kiélezett küzdelmet vívott egymással a két együttes. A mérkőzés eldöntésében nagy szerepet játszott, hogy a pontgyáros Balogh Judit a 28. percben kipontozódott.

A minimális vereség ellenére a GYSEV-Ringa csoportelsőként léphet a következő körbe, ha jövő csütörtökön Sopronban legyőzi a Como együttesét.

Korac Kupa, F csoport, 3. forduló:
MOL-Szolnok - Reggio Calabria (olasz) 69-98 (21-23, 15-31, 16-24, 17-20)

Szolnok, 2000 néző, V: Muhvic (horvát), Brziak (szlovák)
legjobb dobók: Walke 26 pont, Maljkovics 14, Koprivica 12, illetve Rice 24, Palladino 16, Gianella 14, Musch 10

Megilletődötten kezdtek a hazaiak, az olaszok elsősorban remek kontrajátékuk révén 10 ponttal elhúztak (21-11). A második negyed elején Sitku térdsérülést szenvedett, de a szolnoki csapat - melynek kispadján a menesztett Kmézics Zorán helyett Tóth Zoltán szakosztályvezető ült - 24-23-nál átvette a vezetést. Ezután viszont beleerősítettek a vendégek, és Rice irányításával végig vezetve, biztosan győztek.

- Sitku kiválása megtörte a csapat lendületét, az olaszok megérdemelten nyertek. A Lausanne ellen megpróbálunk javítani - mondta Pór Péter vezetőedző.