A vártnál biztosabb sikert aratott horvát ellenfelével szemben a vízilabda KEK negyeddöntőjének visszavágóján a BVSC, így kettős győzelemmel, 18-10-es összesítéssel jutott az elődöntőbe.

Ahhoz képest, hogy a második negyed közepén 2-1-re vezettek a vendégek, szinte játszi könnyedséggel aratta elődöntőbe jutást érő győzelmét a BVSC. A horvátok több mint 15 percen keresztül gólképtelenek voltak, miközben a vasutasok magabiztos, jó játékkal fordítottak és elhúztak.

Gerendás György csapata már akkor jól játszott, amikor ellenfele vezetett, utána pedig egyenesen sziporkázott. Gyors lefordulásainak, látványos góljainak nem találta ellenszerét a vendégcsapat. A BVSC kettős győzelemmel lett a KEK-ben elődöntős, a döntőbe jutásért február 23-án vagy 24-én a Barcelonetta ellen száll vízbe, az első találkozóra Spanyolországban kerül sor. A másik ágon Florentia (olasz) - Lukoil Szpartak Volgograd (orosz) összecsapás lesz.

KEK-negyeddöntő visszavágó:

BVSC-Brendon - POSK Split (horvát) 10-4 (0-1, 3-1, 3-0, 4-2)
Szőnyi út, 1000 néző, vezette: Galkin (orosz), Borrell (spanyol)
gól: Tromler 3, Petik, Kis 2-2, Madaras, Fülöp, Németh 1-1, illetve Travnikar, Muzic, Kunac, Creb 1-1

Bajnokok Ligája, Vörös-csoport:

Olimpiakosz Pireusz (görög) - Olympic Nice (francia) 8-6 (2-1, 3-3, 1-2, 2-0)

Az állás: 1. Becsej 4 pont, 2. Pireusz 2 (14-14), 3. FTC 2 (12-16), 4. Nice 0

Kék-csoport:

Spandau 04 (német) - Posillipo Napoli (olasz) 6-8 (1-2, 2-3, 1-1, 2-2)
Dinamo Moszkva (orosz) - Jug Dubrovnik (horvát) 6-6 (2-0, 0-2, 2-2, 2-2)

Az állás: 1. Dubrovnik 3, 2. Napoli 2 (15-15), 3. Spandau 2 (11-12), 4. Moszkva 1