A férfikézilabda-NB I csúcsrangadóját némi meglepetésre a vendég Dunaferr nyerte az eddig pontveszteség nélkül az élen álló Fotex-Veszprém ellen. Az újvárosiak így - visszavágva az őszi vereségért - két fordulóval az alapszakasz vége előtt átvették a vezetést. Kijevi vereséggel zárta BL-szereplését a Győr női együttese. Kiesett a Cornexi-Alcoa az EHF Kupából.

Feszült hangulat, sok kiállítás, és Szathmári parádés védései jellemezték a férfiak rangadójának kezdetét - a Veszprém rövid ideig tartó kettős emberelőnye alatt ellépett a riválistól (10. perc: 5-3). Ideges volt a címvédő, ezt bizonyítja, hogy három büntetőt is elhibázott, és tíz perc alatt csupán egyszer volt eredményes. Aztán a litván Marcinkevicius vezérletével erőre kapott és felzárkózott. Azonban a 40 éves horvát világ- és olimpiai bajnok Saracevic újra kezébe vette az irányítást, sorra dobta a gólokat, és az ő szenzációs, időntúli szabaddobásával alakult ki a félidei eredmény (15-12).

A szünet után lényegesen jobban játszottak a dunaújvárosiak. Megszakítás nélkül háromszor betaláltak, s kiegyenlítettek. Ezután fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a játékrész derekán átvették a vezetést a vendégek. A Fotex egyenlített, de elfáradt, és a hajrában a Dunaferr - főleg Hernandez káprázatos védéseinek köszönhetően - megszerezte a rendkívül fontos győzelmet.

A vendégek a bajnokság élére álltak, mivel pontszámban beérték a Veszprémet (37), de az egymás elleni összevetés számukra kedvező (ősszel 20-19-re nyert Dunaújvárosban a Fotex). Az alapszakaszból még két forduló van hátra, a rájátszásba az első 7, a 2-6. helyezett 5, 4, 3, 2 és 1 pontot visz tovább.

Férfi NB I, 20. forduló:

Fotex KC Veszprém - Dunaferr SE 25-27 (15-12)
Veszprém, 3000 néző, V: Oláh, Szelecz
Gól: Saracevic 10/5, Diaz 5, Perez 5, Jovic 3, Oszlánczi 1, Pásztor 1, illetve Marcinkevicius 7/3, Kertész 6, Kuzmicsov 4, Bene 4, Mohácsi 3/2, Gál 1, Rosta 1, Mocsai 1

Kiskőrös - Szeged 24-27

Az állás: 1. Dunaferr 37 pont, 2. Fotex 37, 3. Szeged 36, 4. Győr, 21, 5. Cegléd 20, 6. Pestszentlőrinc 19

Kijevi vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeitől a Győri Graboplast ETO KC nőikézilabda-csapata.

A Győr az olimpiai ezüstérmes Nagy Anikó nélkül állt fel a csalódott csapatok csatájára, mivel az átlövőnek begyulladt a lábfeje. Ennek ellenére jól kezdtek a vendégek, 4-1-re elhúztak. Ezután viszont magára talált a Kijev, fordított, majd a szünetre tetemes előnyt szerzett. A második félidőben sem változott a játék képe: az ETO rengeteg helyzetet és három büntetőt is rontott, a Szpartak pedig kíméletlenül értékesítette a ziccereket.

Női Bajnokok Ligája, 6. forduló, D csoport:

Szpartak Kijev (ukrán) - Győri Graboplast ETO KC 39-28 (20-12)
Kijev, 1800 néző, V: Oie, Hogsnes (norvég)
Gól: Jacsenko 10, Karbunar 8, Markusevszka 6, Verheljuk 5, Hacsatrjan 5/2, Grigorjunas 2, Rovozna 2, Szjukalo 1, illetve Kulcsár A. 10, Lovász 5, Kulcsár Gy. 4/1, Pigniczki 3, Horváth 3, Jókai 1, Prok 1, Kindl 1
Hétméteresek: 3/2, illetve 4/1
Kiállítások: 6, illetve 10 perc

Az állás: 1. Krim NR Ljubljana (szlovén) 8 pont/5 mérkőzés, 2. Milar L'Eliana Valencia (spanyol) 6/5, 3. Kijev 4/6, 4. Győr 4/6

(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött. Az első mérkőzésen: Győr-Kijev 32-27.)

Búcsúzott a címvédő osztrák Hypo Niederösterreich is, miután otthonában 30-29-re kikapott a jugoszláv Podgoricától. Az orosz Volgograd nem szerzett pontot a dán Frederiksberg otthonában, így a Podgorica nyerte az A csoportot. A Herz-FTC várhatóan a jugoszlávokkal találkozik a negyeddöntőben.

Németh András, a Ferencváros vezetőedzője örült a Volvograd vereségének: "Mi még nem jutottunk tovább a csoportunkból, de a kiesésre gondolni sem merek. A második hely ránk vár. A Podgorica és a Volgograd között szakmailag nincs nagy különbség, így inkább az a kedvező, hogy Jugoszlávia közelebb van".

Nem jutott a nyolc közé a nőikézilabda-EHF Kupában a Cornexi-Alcoa, mivel a múlt heti hazai döntetlen után a visszavágón kikapott a szlovák Duslo Sala csapatától.

Egyenlő erők küzdelmét hozta az első negyedóra, felváltva vezettek a csapatok. Ezután viszont több ziccert és büntetőt is elhibázott a Cornexi, így 12-7-re elhúzott a házigazda. Nem adta föl a székesfehérvári gárda, még emberhátrányból is betalált, s csökkentette a különbséget. A szünet után Vlckova vezérletével ötgólos előnyt (19-14) szerzett a szlovák csapat, de a lelkes vendégek egyenlíteni tudtak (44. perc: 20-20). Emberelőnyben két ziccert is elhibázott a magyar együttes, ez felhozta a Duslo Salát. Dubajova minden helyzetből betalált, ugyanakkor a magyarokról ezt nem lehetett elmondani, fokozatosan nőtt a különbség. A tartalékos Cornexi-Alcoa a két találkozón 105 percig egyenrangú ellenfele volt a szlovák bajnoknak, azonban a visszavágó hajrájára elfáradt.

Női EHF Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:

Duslo Sala (szlovák) - Cornexi-Alcoa 31-23 (15-13)
Vágsellye, 3000 néző, V: Lorentzen, Smith (dán)
Gól: Vlckova 9, Bankova 5, Dubajova 5, Fecova 5/2, Danikova 4, Pankova 2, Ladicova 1, illetve Lőw 7, Virincsik 6/2, Németh 4, Csenki 3/2, Nagy A. 2, Wolf 1
Hétméteresek: 5/2, illetve 7/4
Kiállítások: 2, illetve 8 perc
Továbbjutott: a Duslo Sala, 58-50-es összesítéssel.