A GYSEV-Ringa 65-58-as győzelmét hozta a nőikosárlabda-bajnokság két legjobb csapatának mérkőzése. A MiZo-Pécsi VSK elvesztette 1999. május 5-e óta tartó bajnoki veretlenségét.

GYSEV-Ringa - MiZo-Pécsi VSK 65-58 (13-12, 14-16, 16-10, 22-20)
Sopron, 2500 néző, V: Major, Dr. Vígh
legjobb dobók: Balogh 16, Zsirkova 14, Vilipic 13, illetve Csák 16, Vilutyte 14, Iványi 10

Idegesen kezdtek a csapatok, az első kosárra 3 percet kellett várni. Elvétett dobások és sok személyi hiba jellemezte a játékot. Az Euroligában és a bajnokságban is százszázalékos pécsiek nem tudtak elhúzni a nagyszerűen védekező GYSEV-től, így csak minimális előnnyel tértek pihenőre (28-27). Az első két negyedben a hazaiaknál Balogh (10 pont), a vendégeknél Csák (12) volt a legeredményesebb.

A folytatásban fej fej mellett haladtak a - kipontozódás veszélye miatt egyre inkább átszervezett - csapatok, majd a harmadik negyed végére Sterbenz László együttese ötpontos előnyre tett szert. A hajrában jobban összpontosított a GYSEV, és kitűnő tripla-dobószázalékkal, megérdemelten győzött.

A Pécs - veresége ellenére - megőrizte első helyét a bajnokság alapszakaszában.