A Fotex KC Veszprém kézilabdacsapata súlyos vereséget szenvedett a német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Idegesen kezdett a Veszprém, ezt kihasználva a rutinos németek 5-2-re elhúztak. A magyaroknak fellángolásaik voltak, előbb felzárkóztak 7-6-ra, majd több ziccer elrontása után a Bundesliga éllovasa újra biztonságban érezhette magát (21. perc: 12-8). Ezt követően folytatódott a "hullámvasút", a Fotex megszakítás nélkül háromszor is eredményes volt, sőt a beállós Mezei egyenlíthetett volna. Ez elmaradt, így a Flensburg minimális előnnyel várhatta a második félidőt.

Szünet után fej-fej mellett haladt a két csapat, a 38. percben 17-16 volt az állás. Ezután viszont nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, támadásaikat góllal zárták, míg a magyar gárda tíz percig képtelen volt betalálni. Ennek köszönhetően 24-16-ra megugrottak a németek. Később ugyan csökkentette hátrányát a Fotex, de az utolsó két percben újra három gólt kapott indításból. Visszavágó jövő szombaton (15.30).

KEK-negyeddöntő, első mérkőzés:
Flensburg-Handewitt (német) - Fotex KC Veszprém 31-22 (13-12)
Flensburg, 3000 néző, V: Oie, Hogsnes (norvég)
gól: Christiansen 9/4, Fegter 5, Klimovec 4, Berge 4, Jeppesen 3, Lavrov 3, Knorr 2, Hjermind 1, illetve Saracevic 7/2, Pásztor 6/1, Diaz 3, Perez 3, Jovic 2, Szobol 1
hétméteresek: 4/4, illetve 5/3
kiállítások: 4, illetve 8 perc

TV Grosswallstadt (német) - Prule Ljubljana (szlovén) 28-22 (14-9)