Vesztes helyzetből, 3-6-ról 9-7-re nyert a férfivízilabda válogatott szombaton Fukuokában a vb helyosztóinak első szakaszában, így vasárnap (magyar idő szerint 6 óra 30-kor) a horvátok ellen meglepő győzelmet arató görögökkel játszik az 5. helyért.

férfi vízilabda, az 5-8. helyért:
Magyarország - Egyesült Államok 9-7 (2-3, 1-1, 2-2, 4-1)
vezette: Klopper (Hollandia), Keman (Holland-Antillák)
A magyar csapat összeállítása: Szécsi - Steinmetz, Fodor, Kásás, Kiss, Molnár, Benedek, csere: Varga Zs., Varga T., Székely, Vári, Biros
gól: Benedek 3, Molnár 2, Varga Zs., Varga T., Steinmetz, Kásás 1-1, ill. Azevedo 2, Schumacher, Powers, Pope, Wright, Wigo 1-1
emberelőny: 7/3, ill. 5/3
négyméteres: 1/0, ill. 0

Kimaradt emberelőny után Molnár lőtt akciógólt az elején (1-0), de ettől kezdve több mint 20 percig (8-7-ig) vagy egyenlő volt az állás, vagy az ellenfél vezetett.

Az első három negyedben ugyanaz jellemezte a magyarok játékát, mint a korábbi meccseken: figyelmetlenség, önbizalomhiányból fakadó hibák, kihagyott helyzetek. Az amerikaiak következetesen kihasználták lehetőségeiket, néhány szép távoli gólt lőttek, s a harmadik 7 perc elején 6-3-ra elhúztak.

Benedek tartotta a lépést velük, előbb szépített, majd ő szerezte 6-6-nál az egyenlítő találatot is. Az utolsó 5 perc egyértelműen a magyar csapaté volt, 6-7 után ezt a periódust 3-0-ra nyerte: Steinmetz létszámfölényben, Kásás és Molnár - végre harcosan - akcióból volt eredményes.

Következnek vasárnap a görögök, akiket a múlt szombati csoportmeccsen emlékezetesen magabiztos vezetés (9-4) után csak egy góllal (11-10) vert Kemény Dénes legénysége.

A spanyol és a jugoszláv férfivízilabda-válogatott jutott be a világbajnoki döntőbe. Az Európa-bajnok jugoszlávok a legjobb négy között Oroszországot győzték le 9-8-ra, a spanyolok Olaszország ellen nyertek 4-2-re.