Győzelemmel folytatta szereplését a magyar női junior kézilabda-válogatott a győri központú világbajnokságon: Kovács Péter csapata 34-20-ra verte Horvátországot.

D csoport, Pápa, 2. forduló:
Magyarország - Horvátország 34-20 (17-8)
Pápa, 2000 néző
a magyar góldobók: Görbicz 8, Nagy I., Őri A. 6-6, Szrnka 5, Kári-Horváth 3, Mehlmann, Verten 2-2, Őri C., Gaál 1-1

A nyitónaphoz képest hatalmasat javult a magyar csapat játéka. A mérkőzés elején még csak két-három góllal vezettek Kovács Péter tanítványai, aztán fokozatosan elhúztak horvát ellenfelüktől és már az első félidő végére jelentős előnyre tettek szert. Szünet után Görbicz Anita vezérletével sok szellemes támadást vezettek és szebbnél szebb gólokat lőttek. A közönség vastapssal jutalmazta a magyar válogatott remek játékát.

Kovács Péter magyar szövetségi kapitány: "Minden tekintetben jobbak voltunk a horvátoknál, szerénytelenség nélkül mondhatom, néha sziporkáztunk. Köszönjük a csodálatos közönség segítségét. A meccs utáni ünneplést gyorsan be kell fejeznünk, hiszen legközelebb szerdán a norvégok ellen lépünk pályára."