A házigazda Franciaország és az orosz válogatott jutott a nőikosárlabda-Eb fináléjába. Az elődöntőben mindkét együttes magabiztosan verte ellenfelét, a franciák a litvánokat, az oroszok a spanyolokat.

Nőikosárlabda-Eb, Le Mans, elődöntő:
Franciaország - Litvánia 75-44 (16-10, 18-15, 23-10, 18-9)
Le Mans, 4500 néző, V: Roth (osztrák), Jovcic (jugoszláv)
pontszerzők: Le Drean 14, Antibe 16, Fijalkowski 12, Sauret 8, Lesdema 6, Tonnerre 6, Savasta 5/3, Melain 4, Lawson 2, Moussard 2, illetve Abromaite 13, Brazdeikyte 12, Baranauskaite 6, Sinskiene 5, Kurtinaitiene 4, Berukstiene 3/3, Dambrauskaite 1

A kitűnő védekezéseknek köszönhetően kevés pont született a nyitó negyedben. A többet kezdeményező házigazdák a második játékrész első hat percében nem kaptak kosarat. Centerük, Antibe nem hibázott a palánk alatt, míg a másik oldalon a lengyelek elleni negyeddöntő hőse, a 11 évig Pécsen játszó Vilutyte egyszer sem talált a gyűrűbe.

A 3. negyedben eldőlt a mérkőzés: a közönség buzdításától hajtott franciák előnye 53-33-nál 20 pontra nőtt. A hajrában újabb 4 perc telt el litván kosár nélkül, így a hazaiak - az utolsó percekben a nézők vastapsától kísérve - kiütéses győzelemmel jutottak a döntőbe.

Oroszország - Spanyolország 74-59 (22-16, 20-16, 17-12, 15-15)
Le Mans, 2500 néző, V: Araujo (portugál), Zachara (cseh)
pontszerzők: Baranova 18/6, Szkopa 14, Korsztine 13, Sztyepanova 12, Arhipova 11/6, Hudacsova 6, illetve Cebrian 16, Garcia 10/6, Sanchez 7, Pons 7, Anula Alameda 6, Ferragut 6, Gallego 5/3, Mirchandani 2

Az oroszok már a találkozó elején bizonyították, hogy méltán tartják őket a százszázalékosan menetelő hazaiak egyetlen igazi ellenfelének. A nyaranta a WNBA-ben profiskodó Baranova vezérletével már 14 ponttal is elhúztak (38-24), a félidőig 10-re csökkent a különbség (42-32).

A hátralévő időben Vagyim Kapranov együttese inkább csak az eredmény tartására törekedett. A spanyolok sokkal pontatlanabbul játszottak, képtelenek voltak megismételni a magyarok ellen mutatott teljesítményüket. Ellenfelük a vasárnapi bronzmérkőzésen Litvánia lesz.