A GYSEV után a Pécs is győzött az Euroligában

A GYSEV szerdai sikere után győzelemmel kezdte szereplését az Euroligában a Pécsi VSK női kosárlabdacsapata,
miután hazai pályán 66-53-ra nyert a francia Aix-en-Provence ellen.

Fotó: Laufer László
Byears (j) 12 pontig jutott, még nem az igazi
Euroliga, 1. forduló:
Pécsi VSK - Aix-en-Provence (francia) 66-53 (16-12, 15-20, 23-13, 12-8)
Pécs, 4500 néző, vezette: Janak (szlovén), Herceg (horvát)
MiZo: Iványi 3/3, Csák 15/6, Tuvic 11, Pechova 1, Károlyi 4. Cs.: Ujvári 16/12, Byears 12, Delmis, Kalmár Nagy 4. Edző: Rátgéber László.
Aix en-Provenve: Hill 10, Agbatan 1, Lacroix 2, Jekabsone 8, Kuklova 11. Cs.: Falcoz 8, Cooper 9, Mercier 4. Edző: Abdov Ndiaye.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-1, 12. perc: 23-14, 14. perc: 24-27, 23. perc: 36-40, 26. perc: 46-40, 37. perc: 64-51

Tizenhárom percen keresztül a pécsiek vezettek, aztán a franciáknál volt az előny, az első félidő végén ez némi aggodalomra adott okot a sportcsarnokban. A harmadik negyedben megugrott a hazai együttes, ami elég volt a győzelemhez. Új szerzeményük, az amerikai Byears egyelőre még nem az igazi, viszont Csák, Tuvic és Ujvári kimagaslót nyújtott. A MiZo-Pécsi VSK legközelebbi ellenfele az Euroligában a szlovák Ruzomberok lesz idegenben, erre a mérkőzésre jövő héten kerül sor Rózsahegyen.

Rátgéber László: - A második félidőben találtuk meg a megfelelő ötöst, amivel nyertünk. Kezdetnek nem rossz, de még sokat kell javulnunk.

Abdov Ndiaye: - Nyitánynak megfelelő volt. Sajnos, túl sok labdát adtunk el, ez döntött.