Férfikézilabda-NB I, 8. forduló:
Cegléd KK - Százhalombatta 33-29 (19-12)
Cegléd, 800 néző
vezette: Herczeg, Südi
Cegléd: ERDÉLYI - BENDÓ 6, HÍMER 10/5, Dengi, Lengyel 5, Varga 4, JAKAB 2. Csere: Fekete (kapus), Bucseszki 2, Norris 3, Kökény 1, Dávid. Edző: Nagy Károly.
Százhalombatta: Novák - Kuzma 2, KISS I.6, Molnár 4/1, Golovin 2, KAPLONYI 8, Lopez 4. Csere: Hemela(kapus), Fejes 2, Apró 1. Edző: Győrfi János.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4-2, 16. p.:9-6, 24. p.: 15-8, 38. p.: 23-14, 46. p.: 25-20, 48. p.: 25-22, 54. p.: 29-26
Kiállítások: 18, illetve 14 perc
Hétméteresek: 5/5, illetve 2/1

A hat közé jutás szempontjából fontos ööszecsapáson a hazaiak kezdtek jobban. Védekezésük jóval összedettebb volt, mint a Duna-partiaké, emellett Erdélyi kapus is többször bravúrosan hárított. Támadásban a cgelédiek részéről Bendó és Hímer szinte nem tudott hibázni - minden helyzetből betaláltak a battai kapuba az első játékrészben.

A fordulást követően tíz percig még villogott a Cegléd, már kilenc gól volt az előnyük (23-14). A folytatásban szinte poraiból támadt fel vetélytársuk, Kaplonyiék ugyanis sorra érték találataikat. Közben a hazaiak két jó védekező embere, Jakab és Dengi a kizárás sorsára jutott. Izgalmas lett a derbi,a battaiak 25-22-re feljöttek, de ezzel ellőtték puskaporukat, közelebb már nem tudtak zárkózni vendéglátójukhoz. A hajrában a nagy kapkodásban és pofonzuhatagban is megőrizte előnyét a Cegléd, amely rászolgált a győzelemre, hiszen a találkozó nagy részében jobban játszott ellenfelénél.

Nagy Károly: - Az első félidőben szenzációsan játszottunk, ám a folyatásban két alapemberem kiválása zavart okozott sorainkban, de a lényeg, hogy nyertünk.

Győrfi János: - Ilyen első félidő után nem elegendő egy góllal megnyerni a második játékrészt.