Úgy hívják őket, hogy Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves és Milwaukee Bucks: az NBA három veretlen csapata. A Sacramento Kings szerdán este veszítette el szüzességét, amikor Indianapolisban 116-104-re kikapott a Pacerstől. Vereséget szenvedett a Washington Wizards is Bostonban, dacára Michael Jordan szezoncsúcsot jelentő 32 pontjának.

Nyeretlen is van, méghozzá kettő: a Memphis Grizzlies és a bajnoki döntős (!) Philadelphia 76ers. Előbbi Los Angelesben kapott ki a Clipperstől, de Pau Gasol, a medvék katalán zsenije 27 pontos meccse után most 24 pontot, 6 lepattanót, 2-2 asszisztot és labdalopást, valamint 3 blokkot hozott össze.

Blokkból volt bőven a torontói Air Canada Centre-ben is: szám szerint 29, és ebből 24-et a Raptors játékosai osztottak ki. Ez NBA-rekord, az eddigit szintén ők tartották, 23-mal, egy tavaly márciusi, Atlanta elleni meccs óta. Hakeem Olajuwon 9, Carter, Antonio Davis, Tracy Murray és Keon Clark 3-3, Jerome Williams 2, Morris Peterson pedig egy alkalommal hiúsította meg az ellenfél dobását.

A Wizards már 80-70-re "égett" a negyedik negyed elején, de akkor egy 11-0-s szakasszal fordítani tudott, Jordan három pontos akciójának (egy dupla meg a faultért járó büntető) köszönhetően. Aztán megint a Boston lendült előre - Antoine Walker 15 pontot dobott az utolsó negyedben -, de az idei szezoncsúcsát produkáló Jordan megpróbálta döntésre vinni a dolgot. Paul Pierce azonban két ízben is blokkolta dobáskísérletét, sőt, az egyikből ellentámadás bontakozott ki, a végén kosárral. A Varázslók öt meccsből hármat elbuktak, most a Golden State ellen lehet majd javítani. Jordan 26-ból 12-szer talált be, büntetőből 8/10 volt a mérlege, leszedett 8 lepattanót, adott 2 gólpasszt és ellopott két átadást.