A nagy ellenfél, a Utah Jazz ellen MJ 44 pontja sem volt elég: Washingtonban nyertek Karl Malone-ék. Phoenixben elvesztette veretlenségét a Lakers: Shaquille O'Neal Phil Jackson edzőt kritizálta. A Sacramento 34 ponttal alázta meg a Chicagót. Tovább parádézik a New Jersey, amely hatalmas üzletet csinált, amikor Stephon Marburyt a most is 15 gólpasszt adó jason Kiddre cserélte.

Fotó: Reuters
Jordan jobb a Jazznél, a Wizards nem

Az NBA pénteki presztízsrangadóján (nem a Wizards, hanem Jordan személye miatt volt az) a Utah Jazz az MCI Centerben 101-92-re legyőzte a fővárosiakat, dacára Jordan 44 pontjának, amellyel egyéni idénycsúcsot ért el, egyszersmind beállította az idei NBA-szezonrekordot. Rajta kívül egyedül Rip Hamilton volt képes kétszámjegyű teljesítményre (14), túloldalt viszont az öregek (a Jordenhez hasonlóan 38 éves Karl Malone 30 pontot és 12 lepattanót, a 39 éves John Stockton 8 pontja mellett szintén NBA-idénycsúcsot jelentő 17 gólpasszt jegyzett) és a fiatalok (Donyell Marshall 28 pont, Quincy Lewis 20 pont, ami karriercsúcs) is kitettek magukért. Külön csemegét jelentett, hogy lágyéksérüléséig az a Bryon Russell próbálta őrizni Jordant, akinek ez már 1998 előtt sem sikerült, s aki 1998. június 14-én asszisztált Michael - akkor utolsónak tartott - dobásához, amellyel a Bulls 87-86-ra megnyerte a három évvel ezelőtti NBA-döntő hatodik, utolsó mérkőzését.

Jordan idén először dobott 50 százalék felett mezőnyből (17/33), és visszatérése utáni első tripláját is sikerült a gyűrűbe küldenie - ehhez kilenc meccsen tizenkét kísérletre volt szüksége. Jordan idei átlaga kilenc meccs után a következő: 27,1 pont, 6,55 lepattanó, 4,22 gólpassz, 2 szerzett labda, mezőnyből 42%, büntetőből 82,1 %. A meccs előtt 3-6-os szerény mérleggel álló Jazz idei legjobb teljesítményét produkálta.

"Úgy tűnik, minden ellenfelükből a legjobbat hozzuk ki" – mondta Doug Collins, a Wizards edzője. "Pontosítok: nem mi, hanem a 23-as. A Jazz sem a Washington Wizardsszal játszott ma este, hanem az 1998-as Chicago Bullsszal..."

A Wizards kivételesen jól játszott a mindig kritikus második negyedben: félidőben 49-48-as hazai vezetéssel fordultak a csapatok. Jordan 16 pontot szórt ebben a játékrészben. A mélypontot ezúttal a harmadik negyed jelentette, amelyben 26 washingtoni dobásból csak 5 talált célba. De még ekkor sem volt veszve semmi, Jordan vezérletével 87-87-nél sikerült utolérni a vendégeket, s még 89-89-nél is együtt volt a két csapat. Ekkor azonban Andrej Kirilenko blokkolta Jordan tempóját, a Jazz kivágott egy 7-0-s szakaszt, s ezzel eldőlt a meccs. A Wizards 2-7-tel áll, hatot veszített zsinórban.

Elveszítette veretlenségét a mezőny utolsó hibátlan csapata, a Los Angeles Lakers. A phoenixi America West Arena először telt meg ebben a szezonban, így 19 023 néző láthatta kedvenceik biztos győzelmét az előző esti, houstoni hosszabbításos meccs okozta fáradalmakat megsínylő bajnokcsapat felett. Shaquille O'Neal 28, Kobe Bryant 18 pontot szerzett, de utóbbi 15-ből csak 5-ször talált be. Shaq morcosan játszott, és azt nyilatkozta, hogy elege van Phil Jackson edző folytonos feddéseiből, hogy mindig nyilvánosan kritizálja.

A Minnesota idegenben, kétszeri hosszabbításban fektette két vállra az Indianát, a szezon meglepetéscsapata, a New Jersey Nets pedig legázolta helyi vetélytársát, a New York együttesét - a két csapatot csak a Hudson River választja el egymástól. A Nets 7-1-gyel vezeti a keleti főcsoportot, köszönhetően a nyáron érkezett Jason Kidd irányító játékának.

Eredmények:

Washington Wizards - Utah Jazz 92-101
Legjobb dobók:
Jordan 44, Hamilton 14, ill. Malone 30 (12 lep.), Marshall 28, Q. Lewis 18, Stockton 8 (17 assziszt)

Los Angeles Clippers - Toronto Raptors 85-94
Ld.:
Maggette 28, Brand 22, ill. Carter 29, Peterson 20 Seattle Supersonics-Golden State Warriors 100:91 Ld.: Payton 30, Lewis 18, ill. Jamison, Hughes 16-16

Ld.:
Martin 21, Kittles 18, McCulloch 16, Van Horn 14, Kidd 12 (15 assziszt), ill. Sprewell 25, Weatherspoon 13

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 98-78
Ld.:
McKie 20, Iverson 19, ill. Terry 15, Bowdler 14

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves 113-120 (kétszeri hu.)
Ld.:
Rose 31, Al Harrington 25, R. Miller 23, ill. Garnett, Szczerbiak, Brandon 22-22