Micahel Jordan kosárlabda-karrierjének leghosszabb vereségsorozata szakadt meg, amikor a Washington Wizards csapata szombaton hosszabbítás után 88-84 arányban legyőzte a Boston Celtics együttesét. A "Varázslók" előzőleg nyolc meccset veszítettek szériában, s még mindig csak 3/9 a mérlegük. Jordan 17 ponttal (csupán 7/24 mezőnyből), de 11 lepattanóval, 6 gólpasszal és 1 labdaszerzéssel segítette csapatát.

November harmadika nem tegnap volt: akkor győztek legutóbb Jordanék, méghozzá a bajnoki döntős Philadelphia 76ers ellen. Azóta nyolc vereség jutott nekik osztályrészül, s bizony úgy látszott, képtelenek kilábalni ebből a kátyúból.

Szombaton sikerült, habár ezúttal is mindent elkövettek azért, hogy őrületbe kergessék az MCI Center csaknem 19ezer nézőjét (telt ház). A negyedik negyedben tizenöt pontos előnyt (76-61) sikerült eltékozolni, mi több, Jordan a rendes játékidő utolsó másodpercében kihagyott egy potenciális nyerő dobást. Aztán a hosszabbításban a tíz kísérletéből nyolcat értékesítő Christian Laettner vezérletével sikerült kicsikarni a győzelmet. A Boston egyébként sorozatban a negyedik meccsét bukta el. Jordan átlaga tizenkét meccs után: 26 pont; 6,6 lepattanó; 4,4 gólpassz; 1,9 labdaellopás; 37,8 perc.

Az Arco Arenában a Sacramento egy ponttal nyerte a Nets elleni derbit, idén mind a hét meccsét megnyerte otthonában a Kings. Pedig Jason Kidd egymás után második - karrierje során a negyvenedik - tripla dupláját érte el, és a dudaszó előtti pillanatban megkísérelt triplájával kierőszakolhatta volna a hosszabbítást. A labda azonban kiperdült, és Keith Van Horn hiába "pöcizte be" a labdát, az már csak két pontot ér. A hazaiaknál a két jugoszláv, Stojakovic és Divac szédületesen játszott, oroszlánrészük van abban, hogy a sérült Chris Webber nélkül is 10/3-mal állnak a "Királyok".

Hatalmas rangadót nyert meg a Minnesota a San Antonio ellen. Mindkét csapat 9/2-vel állt, holtversenyben vezették a középnyugati csoportot, ráadásul a "Sarkantyúsok" hetes nyerősorozattal érkeztek a Target Centerbe. Itt azonban a hazaiak remekeltek, hat játékosuk is kétszámjegyű eredményt ért el. A legfőbb segítség onnan érkezett, ahonnan kevesen várták volna: a szlovén centertől, Nesterovictól, huszonnégy pont és tizenkettő megszerzett lepattanó formájában.

A Milwaukee megint győzött, 9/1-es mérlegével a második legjobb a mezőnyben a bajnok Lakers mögött.

A Chicago Bulls most már vetélytárs nélkül a liga sereghajtója, kilencedszer kapott ki sorozatban, 1/11 a mérlege. Csak a szebb napokat látott Miami Heat tartja a lépést velük eredménytelenségben (2/10), a floridaiak nyolcadszor kaptak ki sorozatban, ráadásul a nem túl acélos Clevelandtől, hosszabbításban.

Eredmények:

Washington Wizards - Boston Celtics 88-84
Legjobb dobók:
Jordan, Laettner 17-17, Hamilton 16, illetve Walker 24, Palacio 23

Sacramento Kings - New Jersey Nets 98-98
Ld.:
Stojakovic 29, Divac 18 (19 lep., 7 gólpassz, 2 lopás) ill. Martin 20, Van Horn 19, Kidd 16 (10 lep., 12 assziszt)

Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 95-88
Ld.:
Allen 21, Cassell 18, Robinson 17, ill. Abdur-Rahim 23, Kukoc 18

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 119-104
Ld.:
Nowitzki 32, Nash 29, Finley 20, ill. Marbury 31, Rogers 21, Marion 19, Hardaway 18

Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 99-94
Ld.:
Nesterovic 24 (12 lep.), Brandon 21, Garnett 017 (12 lep., 5 assz., 1 lopás, 4 blokk), Szczerbiak 13, ill. Duncan 21 (18 lep., 8 assziszt), Parker 19, Robinson 17

Detroit Pistons - Memphis Grizzlies 91-84
Ld.:
C. Robinson 23, J. Barry 15, ill. J. Williams 25, Battier 18

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 100-96
Ld.:
W. Person 25 (14 lep.), A. Miller 21 (12 assz.), ill. Jones 27 (13 lep., 5 assz., 4 blokk), Gatling és House 17-17

Orlando Magic-Charlotte Hornets 101-103