Egy borzalmas első félidőt, és Radulovics sérülését is át tudta vészelni a magyar nőikézilabda-válogatott, amely harmadik mérkőzésén Spanyolország ellen is győzni tudott, s ezzel már biztos résztvevője a világbajnokság nyolcaddöntőjének.

Radulovics jól játszott, de sajnos a második félidőben megsérült
3. forduló, B csoport:

Magyarország - Spanyolország 27-23 (11-14)

Magyarország:
Spanyolország:
hétméteres:
kiállítás:

Svédország után Magyarország női válogatottja is kvalifikálta magát a nőikézilabda-világbajnokság legjobb tizenhat csapata közé, miután őrületes nagy csatában, 27-23-re megverte a spanyol nemzeti csapatot. Már a találkozó előtt lehetett érezni, hogy ezen az összecsapáson csak az a kérdés: Morszkova mellé fel tud-e nőni még egy-két spanyol? Ha igen, akkor szinte legyőzhetetlen az ibériai együttes, he nem, akkor sima az út s sikerig.

Nos, a találkozó úgy kezdődött, hogy azt hihettük: Morszkova (lánykori nevén Kircsik), aki már korábban is tört "egy-két borsot" az orrunk alá, egyedül is eldönti a találkozót. A rosztovi születésű óriás ugyanis a központi figurája volt a spanyolok sablonos játékának: irányító-átlövőként vagy bepasszírozta a labdát a beállós felé, vagy betörésből szerzett gólt. A külső szemlélő számára meglett asszonyként mozgó extraklasszis kissé monoton játékát pillanatok alatt fel tudta gyorsítani, és he elindult, akkor tehervonatként magával vonszolta az összes védekező magyart. Nem akad(t) ellenszer. A tizennegyedik percben már 6-3-ra vezettek a spanyolok, és ezt az előnyt kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel meg is tartották a félidő végéig (11-14).

A szünetben Mocsai Lajos rendesen leteremthette a lányokat, mert a második félidőre egy teljesen más csapat érkezett. A harmincnyolcadik percben Balogh találatával már nálunk volt az előny (16-15), és szinte hihetetlen, de tíz perc alatt a háromgólos hátrányból négygólos előny lett. Már-már mindenki fellélegzett, amikor Radulovics egy teljesen ártalmatlan szituációban megsérült. Történt ugyanis, hogy 17-15-ös vezetésnél a Dunaferr átlövője értékesített egy hétméterest, majd örömében felugrott, és a talajra érkezéskor kifordult a bokája. Tállay András, a csapat orvosa szerint azonban nincs komoly baj. "Bojana külső bokaszalagja sérült meg, és bár a röntgen még hátra van, bizton állíthatom, nincs szakadás. Két-három napos pihenés és rehabilitáció után ismét játszhat."

A 44. percben is történt egy érdekes dolog: Pádár Ildikó révén 164 perc után sikerült az első klasszikus beállós gólt megszerezni. Az eredményben ezek után radikális változás nem következett be, az elfáradt spanyolok nem tudtak újítani, és a magyar csapat megérdemelten nyert 27-23-ra.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány (Magyarország): - A mérkőzés elején nagyon messze játszottunk a védőfaltól, azt a taktikát, amit a hatos zóna ellen terveztünk, nem tudtuk megvalósítani. A spanyol csapat férfiasan küzdött, nagyon megnehezítette a dolgunkat. Azt azonban elejétől fogva éreztük, az ellenfél nem bírja majd fizikálisan felvenni velünk a versenyt, ezért űztük-hajtottuk előre a lányokat.

Cristina Mayo szövetségi kapitány (Spanyolország): - Túlságosan tiszteltük a magyarokat tavalyi eredményeik miatt. Az első félidőben egyértelműen mi irányítottuk a játékot, de a folytatásban már nem tudtuk áttörni a védőfalat. Ha jobban összpontosítunk, akkor nyerhettünk volna.

Második győzelmét is megszerezte a magyarokkal azonos csoportban szereplő Angola az olaszországi nőikézilabda-világbajnokságon, miután nyert Kongó ellen. Nagy meglepetésre a legutóbbi vb-n és Eb-n egyformán negyedik románok - ha a magyarok a hátralévő három találkozójukon egyetlen pontot szereznek - nem jutnak a 16 közé Olaszországban, mivel a harmadik csoportmérkőzésüket is elveszítették, ezúttal a svédekkel szemben. A skandináv együttes százszázalékos, s így már biztos nyolcaddöntős.

A csoport többi találkozójának az eredményei:
Svédország - Románia 26-22 (16-13)
Angola - Kongó 27-13 (15-6)

A csoport állása: 1. Magyarország 6 (86-61), 2. Svédország 6 (82-67), 3. Angola 4 (78-64), 4. Spanyolország 2 (76-79), 5. Románia 0 (74-83), 6. Kongó 0 (49-91)