Újra rosszabbik arcát mutatta a BSE nőikosárlabda-csapata a hazai bajnokságban. Jánossy Ervin válogatott játékosokkal megerősített csapata ezúttal Szolnokon bukott el köszönhetően annak, hogy az utolsó negyedben mindössze négy pontra volt képes.

Szolnoki MÁV-Coop - BSE-ESMA 69-56 (16-14, 12-17, 20-21, 21-4)
Olaj-csarnok, 600 néző
v.: dr. Vígh, Ádám
MÁV-Coop: OWENS 3, SZŐKE 20/12, Hegedűs, FARMER 19, PEROVIC 15. Csere: Csontos 9/3, Németh 3/3, Berkó, Bujdosó. Edző: Palkovits Tamás.
BSE: Pop 6, Sarik 8, HAGARA 17, PAPP 15, Nagy D. 10. Csere: Kosjár, Bellovai, Dömötör, Vajda. Edző: Jánossy Ervin.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-8, 7. p.: 10-10, 15. p.: 20-21, 23. p.:33-29, 25. p.: 33-43, 28. p.: 47-46, 33. p.: 54-52, 38. p.: 64-56.
Kipontozódott: Pop a 20., Berkó a 30. percben

Jobban kezdett a BSE, türelmesebben támadtak Papp Krisztináék és a védekezésük is jobban működött, mint a vendéglátóké. A hazaiak vérszegény támadójátékára jellemző, hogy az első mezőnykosarukat a hatodik perc elején érték el Farmer révén.

Az új-zélandi center dupláját Perovic és Csontos találata követte, ezzel a negyed végén már a szolnokiak vezettek. A második felvonásban azonban megállt a dobótudományuk, a rutinos vendégek pedig kapcsoltak és a válogatottban is szerepet kapó Hagara Zsuzsa eredményességének köszönhetően ismét átvették a vezetést, amit a szünetig már nem is engedtek ki a kezükből. Amire viszont nem számítottak a fővárosiak: irányítójuk, Diana Pop a pihenő előtti utolsó másodpercben a kipontozódás sorsára jutott.

A fordulást követően ismét veszélytelennek bizonyultak a házigazdák mezőnyemberei, Farmeréket pedig jól semlegesítették a BSE centerei. Az utóbbiak közül Papp termelte a pontokat, olyannyira, hogy a 25. percben már tíz ponttal 33-43-ra vezettek a vendégek.

A következő periódusban azonban szinte poraiból támadt fel a szolnoki hölgykoszorú, Szőke Ildikó triplái révén a 28. percben már a kék-sárgáknál volt az előny. Ekkor még nem hagyta el magát a BSE, sikerült visszavenniük a vezetést.

A záró felvonás azonban egyértelműen az elveszett labdát nem ismerő szolnokiaké volt: a fővárosiak mindössze négy pontot értek el ebben a játékrészben, amellyel még egy középiskolás meccsen sem lehet nyerni. A hajrában tovább hizlalta a különbséget a hazai csapat, melynek lelkes és időnkénti jó játékát vastapssal jutalmazta a publikum.

Palkovits Tamás: "Köszönöm a lányok hozzáállását, a második félidőben szenzációs csapatmunkát nyújtottak és fejben is ott voltak a pályán."

Jánossy Ervin: "Mindig a végletek közt játsszunk, mint az eredmény is mutatja, most az utolsó tíz percünk sikerült nagyon rosszul."