A Sacramento Kings "királyi" kosárlabdával, szemet gyönyörködtető csapatmunkával 97-91-re verte a Los Angeles Lakers együttesét, s ezzel megszakította a bajnokcsapat kilenc meccsen át tartó veretlenségi sorozatát. A győzteseknél hat játékos dobott legalább tíz pontot, a veszteseknél csak kettő - O'Neal és Bryant.

Fotó: Reuters
Shaq' és Divac csatájából ezúttal a Kings remek jugoszláv centere került ki győztesen

"Peja" 25 pontjából 15-öt a negyedik negyedben szerzett, amikor a hazaiak remek együttes védőmunkával hatástalanították Kobe Bryantet. Shaq' ismét jól játszott, de 11 büntetőjéből csak hármat dobott be. A Lakers most 16-2-vel, a Kings 15-5-tel áll.

Vince Carter szinte egymaga verte meg a Denvert. Nem elég, hogy 42 pontot dobott, hanem először három másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt három értékesített büntetőjével kicsikarta a hosszabbítást, majd már csak 1,4 másodperc volt hátra a ráadás öt percből, amikor a vendégek 96-95-ös vezetésénél a világ végéről betalált egy triplával, kierőszakolva a 98-96-os győzelmet. Mellesleg: 15 lepattanójával beállította egyéni karriercsúcsát.

A bajnoki döntős Philly a sérült Allen Iverson és Derrick Coleman nélkül kikapott az Alamodome-ban, a 76ers legutóbb akkor győzött San Antonióban, amikor a Spurs "csodafegyvere", Charles Smith 10 éves volt (most 26). Smith, aki idén öt meccsen összesen 15 pontot dobott, most húszat termelt.

A Fleet Centerben Paul Pierce 26 pontjából 8-at a hosszabbításban dobott, amivel kierőszakolta a Celtics sorozatban hatodik győzelmét. A Boston 11-6-tal áll, 1994 óta nem rajtolt ilyen jól.

A Miami Heat 12 meccsen át tartó vesztőszériát szakított meg, érdekes, hogy ezt megelőző legutóbbi győzelmét ugyancsak a Seattle ellen aratta a floridai gárda, és ugyancsak hosszabbításban.

Eredmények:
Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 97-91
Legjobb dobók:
Stojakovic 25, Bibby 21, Christie 15, Divac 11, Pollard és Türkoglu 10-10, ill. O'Neal 31 (16 lepattanó, 5 assziszt, 2-2 labdaszerzés, blokk), Bryant 23

Orlando Magic - Atlanta Hawks 129-94
Ld.:
McGrady 32, M. Miller 22, T. Hudson 20, ill. Terry 21, M. Strickland 16. Kukoc 13

San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 86-76
Ld.:
Ch. Smith 20, Duncan 18, D. Robinson és Daniels 12-12, ill. Claxton 19, Harpring és Mutombo 14-14

Toronto Raptors - Denver Nuggets 98-96 (hosszabbítás után)
Ld.:
Carter 42 (15 lepattanó, 6 assziszt, 5 labdaszerzés, 2 blokk), A. Williams 17, K. Clark 16 (11 lep.), Olajuwon 11, ill. Van Exel 27, Lafrentz és Sc. Williams 16-16

Boston Celtics - Phoenix Suns 109-102 (hosszabbítás után)
Ld.:
Pierce 26, E. Williams 17, Walker 17 (15 lepattanó), ill. Marbury 24, Delk 20, Rogers és Marion 17-17

Indiana Pacers - Chicago Bulls 98-83
Ld.:
J. O'Neal 22 (11 lepattanó), Tinsley 18 (5 lepattanó, 10 assziszt, 3 labdaszerzés), R. Miller, Rose, Al Harrington 15-15, ill. Fizer 19, B. Miller 13

New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 96-84
Ld.:
Kittles 23, Martin 19, Van Horn 17, ill. L. Murray 24, Ilgauskas 19

Seattle SuperSonics - Miami Heat 94-98 (hosszabbítás után)
Ld.:
Payton 25 (9 lepattanó, 11 assziszt), R. Lewis 22 (11 lepattanó), B. Barry 18, ill. Mourning 21 (12 lepattanó, 5 blokk), Jones 17, R. Strickland és B. Grant 15-15

Golden State Warriors - Charlotte Hornets 89-106
Ld.:
Jamison, Sura 13-13, Fortson 12, Hughes 11, ill. Wesley 25, Campbell 21 (4 blokk), B. Davis 20 (14 assziszt)

Los Angeles Clippers - Utah Jazz 86-102
Ld.:
Brand 25, Odom 15, Maggette, McInnis 14-14, ill. Malone, Marshall 29-29, Stockton 13, Kirilenko 11