Vereséggel zárta a csoportmérkőzéseket a Veszprém férfikézilabda-csapata a Bajnokok Ligájában, ettől függetlenül az első helyen jutott a negyeddöntőbe.

Bajnokok Ligája, D csoport, 6. (utolsó) forduló:
Magdeburg (német) - Veszprém 25-22 (12-10)
Magdeburg, 4500 néző
gól: Perunicic 8, Stefansson 4, Mäurer 3, Schöne, Stiebler, Wiegert, Kretzschmar 2-2, Kulincenko, Liesegang 1-1, illetve Perez 5, Pásztor 4, Jovic 3, Csoknyai, Tóth J. 2-2, Dzomba, Saracevic, Gaál, Éles, Zsigmond, Iváncsik 1-1

Sportszerű mérkőzést vívott a csoport két továbbjutója, mindössze hat-hat perc büntetést osztottak ki a játékvezetők. A második félidőben már 20-14-re is vezetett a hazai együttes, a Veszprém a végén felzárkózott, de egyenlíteni nem sikerült.

A csoport másik mérkőzésén:
Vardar Szkopje (macedón) - Chambéry (francia) 32-30 (15-16)

A végeredmény:
1. Veszprém 10 pont (157-130)
2. Magdeburg (német) 8 (162-141)
3. Szkopje 3 (152-175)
4. Chambéry 3 (149-174)

A nyolc között a Veszprém a spanyol Ademar León, a Magdeburg a szlovén Celje csapatával találkozik. A meccseket 2002. március 2/3-án, illetve a visszavágót 30/31-én játsszák le, az első mérkőzésre Leónban kerül sor. Az Ademar León csapatában játszik egy magyar kézilabdázó is Bartók Csaba személyében.