A férfikézilabda-NB I-ben Orosházán szünetben még a Komló vezetett négy góllal, végül a hazaiak győztek öttel. Kőbányán harminc perc után szintén négy volt közte, a hazaiaknak, itt is fordult a kocka, a Győr nyert egy gól különbséggel. Ahogy a nőknél a Vác a Békéscsaba ellen.

Every Day Orosháza - Komló 31-26 (13-17)
Orosháza, 800 néző
vezette: Kerek, Wohner
Orosháza: Hodik - GÚNYA 9 (2), DAYKA 2, Pásztor 1, Rosta I. 5 (1), Czina 1, AMBRUS 2. Csere: Szikora (kapus), Németh 2, Oláh 3, HARSÁNYI, PATOCSKAI 6. Edző: Buday Ferenc.
Komló: Pókos - Kalocsay 3, HARTA 4, PAPP 5, KÉKESI 7, Frey T. 4 (1), Szilovics 1. Csere: Mészáros (kapus), Koncz, Dömös 2. Edző: Fenyvesi Károly.
Kiállítások: 2, illetve 4 perc
Hétméteresek: 6/3, illetve 1/1
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 12. p.: 5-7, 21. p.: 7-11, 27. p.: 13-14, 42. p.: 21-20, 47. p.: 24-22, 53. p.: 28-24

Remek rajtott vett az újonc, de kérész életűnek tűnt az első ötperces fölény, ugyanis a komlóiak hamar fordítottak. Ennek egyik oka az volt, hogy Czina hamar megsérült és kivált a játékból, másrészt a rutinos Papp, valamint Kékesi magára talált és remek játékot mutattak be. A hazai időkérés sem segített, amit alátámaszt, büntetők sorát hagyta ki az orosházi együttes.

Szünet után Gúnya lendült játékba és találataival előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették a hazaiak, miközben alaposan feljavult a védekezésük. Közben Hodik kapus teljesítménye is felfelé ívelt, így aztán a finisre már négygólos előnnyel fordult a pályaválasztó. A hajrában a fáradni látszó, kevés minőségi cserével rendelkező vendégek már nem tudtak ellenállni az orosházi rohamoknak

Buday Ferenc: - Két ellentétes félidőt láthattunk, természetesen nekem a második tetszett jobban. Úgy látszik, meg kell hogy "rángassák a bajuszunkat", s akkor felveszik a kesztyűt a fiúk. Örülök Patocskai gólerős játékának és Gúnya nagyszerű teljesítményének, de a többiek is megtették a magukét.

Fenyvesi Károly: - Földrajzi csoda, lejt az Alföld.