A sacramentói Arco Arenában tripladobó-bemutatót tartott a Kings és a Bucks. A két csapat együttesen 51 hárompontos dobással próbálkozott, és ezekből 25 - majdnem a fele - célba talált, 13:12 arányban. A vendégektől Glenn Robinson és Sam Cassell, a "Big Three" kétharmada hiányzott sérülés miatt, Ray Allen egymaga nem boldogult. Pláne úgy nem, hogy Chris Webber karrierje tizenötödik tripla-dupláját érte el. A házigazdáktól is hiányzott Mike Bibby, a remek irányító, Bobby Jackson viszont tökéletesen pótolta őt.

A Kings hazai mérlege 19-1 ebben a szezonban, ez a legjobb az NBA-ben. A 25 tripla ugyancsak Arco Arena-csúcs, a Bucks sorozatban negyedik meccsét veszítette el.

A STAPLES Centerben Kobe Bryant megmutatta Vince Carternek, ki a jobb. A hátvéd-bedobó poszt két extraklasszisának dobópárbaját 31-24-re a Lakers mágusa nyerte, miként a meccset is a Lakers. Carter nyolc labdát adott el, és a negyedik negyedben - amikor már minden eldőlt, neki pedig öt személyi hibája volt - már csak 3 percet játszott.

Miamiban újra süt a nap, ami Dél-Floridában nem meglepő. Az viszont annál inkább, hogy a tragikusan rajtolt Heat sorozatban immár harmadik meccsét nyeri - igaz, még mindig Pat Riley edző társulata az egyetlen NBA-csapat, amely ebben a szezonban nem érte még el a száz pontot.

A Memphis Grizzlies újabb vereségét a csapat irányítója, Jason Williams szokatlan őszinteséggel kommentálta, az újságírókhoz fordulva: "Mi vagyunk a liga legrosszabb csapata, ezt nyugodtan közöljék nyomtatásban!"