A férfikosárlabda-NB I 18. fordulójában az Albacomp Kaposváron győzött, az Atomerőmű a Falcót,  a Szolnok a Zalaegerszeget verte nagy csatában.

Férfikosárlabda-NB I, 18. forduló:
Mol Szolnok - ZTE KK 80-69 (9-13, 26-19, 29-17, 16-20)
Szolnok, Olaj-csarnok, 1200 néző
Vezette: Szabó Gy., Hegedűs.
Szolnok: MALJKOVIC 12/6, Pavlovic 11/6, VUKICSEVIC 17/6, OROSZ 16, LAPOV 20. Csere: Mérész Cs., Trepák 4. Edző: Goran Miljkovic.
ZTE: Mavrenszki 9/3, PARKER 20, KÁMÁN 19/12, Csaplár-Nagy E. 8/3, Reed 3. Csere: Mészáros R. 5, Képli, Szájer 5/3. Edző: Nikola Lazic.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-8, 8. p.: 7-11, 15. p.: 15-23, 18. p.: 29-28, 23. p.: 47-36, 28. p.: 57-47, 33. p.: 68-56, 38. p.: 76-66.
Kipontozódott: Reed a 35., Lapov a 36., Kámán a 37., Csaplár-Nagy E. a 40. percben

A közönség nem felejt. A bemutatáskor ugyanis a szolnoki játékosok mellett Darryl Parkert is nagy ováció fogadta, aki bajnoki döntős csapatban szerepelt annak idején a Tiszaligetben.

Meglepetésre az egerszegiek kezdtek jobban, az agilis Parker ügyeskedett támadásban, míg védekezésben sikerült semlegesíteniük a hazaiak külső sorát. Jellemző, hogy az első negyedben a piros-feketék emberei képtelenek voltak a kosárba találni. Közben forrtak az indulatok, a Szabó Gy.-Lapov összecsapásból - mint ahogy ilyenkor lenni szokott - a játékos húzta a rövidebbet, ugyanis technikait kapott a bírótól.

A negyed elején utolérte ellenfelét a Mol Szolnok, ám Kámán zsinórban 8 pontot dobott, mellyel ismét megléptek a kék-fehérek. A folytatásban Lapov dupláival előbb egyenlítettek a szolnokiak, majd a félidő utolsó két percében sikerült átvenniük a vezetést a jól küzdő vendégekkel szemben.

A szünet után magasabb fokozatra kapcsolt a hazai gárda, Vukicsevic és Maljkovic tripláival, valamint Orosz látványos zsákolásaival távolodott a zalaiaktól, akik közül mindössze Parker ponterősségét lehetett dicsérni ebben az időszakban. A zárónegyed tizenöt pontos hazai vezetésről kezdődött, a ZTE nem adta föl, és a 37. percben már csak 6 pont volt a hátránya. A hajrában azonban a rutinos szolnokiak bebiztosították győzelmüket.

Goran Miljkovic: "Gratulálok a fiúknak, hogy ilyen körülmények között is megszerezték a győzelmet."

Nikola Lazic: "Jó meccset játszottunk, az elején kiválóan védekeztünk, ám a sok fault után már nem tudtuk megismételni az elején látott produkciónkat."

Atomerőmű SE - Falco KC 96-67 (25-20, 15-12, 26-14, 30-21)
Paks, 1500 néző, vezette: dr. Valovics, Király.
ASE: Mészáros (9/9), Davis (26/3), Fodor G. (9/3), Sitku (25/6), Czigler (11). Csere: Fodor M. (7/3), Jurgilas (4), Érsek (-), Rajkó (5/3), Lőrincz (-). Edző: Fodor Péter.
Falco: Kálmán (15/3), Alexe (11/6), Pankár (6/6), Wiley (14/9), Tarle (6). Csere: Borszéki (7), Dénes (2), Gráczer (2), Henrik (2), Molnár (2). Edző: Szrecsko Szekulovic.

8-0 után 0-8 - erre lehet mondani, hogy hullámzó volt a játék a meccs elején. A listavezető paksiakat Sitku hat ponttal repítette, a védekezésben szinte végig zónázó, a másik gyűrű alatt négy percig gólképtelen vendégeket pedig Kálmán kosarai ébresztgették. 8-8 után nem érte még egyszer utol a hazaiakat a Falco, ennek ellenére az első félidőben nem volt vészesen nagy szakadék a két csapat között. Egyrészt, mert az Atom játékosai olykor a jobbnál is jobbat kerestek, avagy kissé elkapkodták könnyű helyzeteiket, másrészt, mert a gyatra hatásfokkal dobáló szombathelyiek valahogy mindig akkor vágtak be egy triplát, amikor már nagyon elmenni látszott a hajó. Így aztán nyolc-tíz pont körül állandósult a különbség.

Davis robbanékonysága és Czigler lepattanózásban mutatott szorgalma kamatozott igazán a favoritnak, de nem volt mellékes, hogy jobbára sikeresen zárták le a gyűrű felé vezető utat az általában kis réseken is átkígyózó Kálmán László előtt. S mivel a vendégek másik pontfelelőse, a román Alexe másfél negyeden át nem szerzett pontot, sok félni valója nem volt Fodor Péter csapatának.

A második félidő első perceiben még úgy tűnt, akár maradhat is a tisztes vereséget jelentő hátrányon belül a mostanság "sorsüldözött" Falco (vereségek zsinórban, ráadásul csarnokbetiltás is sújtja a dobálózó kedvű közönséggel megáldott vasiakat). Csakhogy bebizonyosodott, hogy éppen abban állnak gyengén, ami korábban erőssége volt ennek a csapatnak: a lelkierőben. A harmadik negyed néhány eladott labdája, az azokból kövekező paksi lerohanások és könnyű kosarak teljesen összetörték a vendégeket. Elhajigálták, elszórták a játékszert, néztek tanácstalanul, miközben az addig nem is igazán villogó Atom köszönte szépen, s röpke gálát varázsolva a parkettre még a nézők szórakoztatására is gondolt, miközben élt a tálcán felkínált lehetőséggel. A tetszetős ziccerezések és zsákolások közepette a semleges néző csak azt fájlalta, hogy a kosárlabdához szükséges két csapat közül az egyik váratlanul eltűnt a pályáról... Davisnek különösen jól jött mindez, hiszen bemutathatta sokoldalú tudományát: robogott, ugrott, zsákolt, passzolt, tulajdonképpen mókázott a szombathelyi statiszták között.

Az utolsó negyed közepére harminc fölé kúszott a különbség, ami érthető tettre sarkallta Szrecsko Szekulovicsot, a vendégek mesterét: pályára küldte a cseresort. Nagy kockázatot nem vállalt, hiszen a meccs eldőlt, s borítékolható volt, jobban a fiatalok sem fognak "égni", mint az összetört sztárok. A paksi cserék úgyszintén szóhoz jutottak - természetesen más okból. Fodor Péter pihentette sztárjait, és részt kínált a diadalból a második sornak. S bár a cserepadok csatájából a fiatalabb vendégek jöttek ki jobban (az utolsó perceket 11-2-re hozták, ezzel faragva a tetemes hátrányból), mindez vígasznak is sovány a Falco számára azok után, ahogy a sorozatmeccseket pihenő nélkül játszó Paks átrohant rajta.