A Szolnok változatos mérkőzésen 97-92-re nyert a Dombóvár ellen a férfikosárlabda-bajnokság középrájátszásának második fordulójában. A Körmend Madison vezérletével könnyedén, tizenkilenc ponttal verte a Debrecent, ugyanannyival, mint a Kaposvár az Albacompot. Az Atomerőmű egy harmincast "adott" a Szombathelynek

EnterNet-Internet Liga, Középrájátszás, 2. forduló:
Mol Szolnok - Dombóvári VMSE 97-92 (26-26, 18-22, 23-23, 30-21)
Olaj-csarnok 1200 néző
vezette: dr. Vígh, Hegedűs.
Szolnok: MALJKOVIC 17/6, Pavlovics 10/6, VUKICEVIC 18/9, Orosz 12, LAPOV 25. Csere: Trepák 9, Mérész Cs. 6. Edző: Goran Miljkovic.
Dombóvár: PUSKÁS 20/12, LEE 31/15, Jovanovic 16/6, Panta 3/3, RILEY 15/12. Csere: Vavra A. 7. Edző: Déri Csaba.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-9, 6. p.: 15-20, 13. p.: 34-34, 18. p.: 39-44, 22. p.: 48-53, 28. p.: 62-67, 32. p.: 71-75, 35. p.: 81-79, 38. p.: 89-84.
Kipontozódott: Vavra A. a 40. percben

Félelmetesen kezdett a vendég dombóvári legénység: Puskásék amolyan minden mindegy alapon kezdtek el tüzelni. Hamar jó dobóformába lendültek, ugyanis az első negyedben hét triplát süllyesztettek el az Olaj kosarába. Közülük különösen az előbb említett irányító járt az élen, aki négyszer talált be a 6,25 méteres vonalon kívülről. A Szolnok szokott, higgadt támadó játékát nyújtotta, leginkább ziccerig játszottak, amit rendre a két center, Orosz és Lapov fejezett be. Mivel a molosok meglehetősen lazán vették a védekezést, szinte végig vezettek a dombóváriak a szünetig. A fásultan kosarazó szolnokiaknak csupán felvillanásokra futotta a felsőház sereghajtójával szemben.

A fordulást követoen Riley a tolnaiak tizenegyedik tripláját szórta a hazaiak kosarába. Néhány jó ütemű Vukicsevics betöréssel átvették a vezetést a Szolnok, ám a védekezésre továbbra sem ügyelt és az ördöngosen cselező és rendkívül jó dobóformát mutató Patrick Lee vezérletével ismét hét ponttal meglógtak a vendégek. A záró negyedben csupán a hajrában vált egyértelművé a szolnoki fölény, Bojan Lapov klasszis játékának köszönhetően szerezték meg a győzelmet a hazaiak, akik ezzel búcsúztak az Olaj-csarnoktól, ugyanis következő itthoni bajnoki meccsüket már az újjávarázsolt Tiszaligeti Sportcsarnokban játsszák március 28-án az Atomerőmű ellen.

Goran Miljkovic (Szolnok): "Rendkívül jól játszott a Dombóvár, ám az utolsó negyedben jó csapatmunkával összeszedtük magunkat és sikerült nyernünk."

Déri Csaba (Dombóvár): "Végig megvolt a nyerési esélyünk, nagyon jó dobóformába lendültünk. Várjuk minden szurkolónkat a szombati hazai Körmend elleni hazai meccsünkre."

Marc Körmend - Debreceni Vadkakasok 91-72 (20-20, 24-20, 32-19, 15-11)
Körmend, 2200 néző
vezette: Hartyáni, Bognár.
Körmend: Németh (4), Trummer (8/6), Zsebe (4), Mujanovic (17/3), Grebenár (5). Csere: Edmonson (15), Madison (31/9), Szlávik M. (-), Keresztes (-), Lóránt A. (-). Edző: Patonay Imre.
Debrecen: McDaniel (13), Ridl (7), Tóth G. (9), Csaplár Nagy A. (-), Rucker (22). Csere: Gémes (12), Halm (6/3), Ádám (3/3), Boldizsár (-), Lakatos (-). Edzo: Strebenc Tamás.

Az első igazi látványosságot Dávid Ibolya, igazságügyi miniszter asszony megjelenése jelentette. Nem volt azonban a középpontban az Edmonson-Madison duó, Patonay Imre ugyanis a Falco elleni győztes csapatot kezdette. Jól is startoltak a hazaiak, igaz, nem a megszokott, pörgos kosárlabdát bemutatva, de mégis magukhoz ragadták a kezdeményezést. Sterbenc Tamás tanítványai pedig tanúbizonyságot tettek küzdeni tudásukról, no és arról, hogy van tartása csapatuknak: jó mezőnybeli dobóteljesítményükkel előbb csak felzárkóztak, idővel aztán a vezetést is átvették, amire vendégcsapatnak Körmenden nagyon régen nem volt lehetősége. Jöttek is az amerikaiak, Madison egyben szállította a kosarakat is, így a hazaiak átvették a mérkőzés irányítását. Fordulás után gyorsan eldőlt minden: 13-0-át rohamozott a Marc (naná, hogy Madison volt a főszereplő), aztán egy kis szusszanás, majd a következő 10-0 már csak a kegyelemdöfés kategóriájába tartozott.