Idegenbeli vereséggel kezdett a GYSEV-Ringa és a PVSK nőikosárlabda-csapata az Euroliga-negyeddöntőjében: a soproniak a két győzelemig tartó párharc első felvonásában 96-83-ra kikaptak a szlovák Ruzomberoktól, míg a Pécs a francia Valenciennes otthonában maradt alul 75-70-re.

Negyeddöntő, első mérkőzés:
Ruzomberok (szlovák) - GYSEV-Ringa 96-83 (25-25, 30-13, 19-23, 22-22)
Rózsahegy, 4000 néző
vezette: Atanaszov (bolgár), Bachanski (lengyel)
pontszerzők: Bogojevic 26, Mandic 23/6, Vesel 15/3, Alessandra 13, Pavlickova 11, Bielikova 8/3, illetve Balogh 22/3, Kovacova 18, Zirkova 15, Vilipic 15, Seres 4, Eördögh 4, Dénes 3/3, Bevilaqua 2.

A vendégek csak az első negyedben tudták tartani a lépést a végső győzelemre is titkos esélyesként számon tartott Ruzomberokkal. A folytatásban - mivel a GYSEV-ből négy kulcsember is sérülten vállalta a játékot - egyre nőtt a különbség, a félidőben már 55-38 volt az állás.

Térfélcsere után Farkas Sándor együttese megpróbált felzárkózni, de egyszer sem tudott tíz ponton belülre kerülni. A második mérkőzést csütörtökön 18 órától Sopronban rendezik.

Farkas Sándor (a GYSEV vezetőedzője): "A második negyedben dőlt el a találkozó, amikor a Ruzomberok könyörtelenül kihasználta a hibáinkat. Láttam biztató jeleket, így remélem, otthon legyőzzük a szlovákokat, és a jövő heti ki-ki meccsen kiharcoljuk a továbbjutást."

Valenciennes - MiZo-Pécsi VSK 75-70 (20-16, 16-20, 25-22, 14-12)
Valenciennes, 3500 néző
vezette: Leemann (svájci), Yesiloglou (török).
Valenciennes: Feaster 10/6, Lawson 26/6, Sauret 2, Wauters 17/3, Fijalkowski 10. Cs.: Le Drean 2, Lesdema, Béres 8, Edwards. Edző: Laurent Buffard.
PVSK: Iványi 13/3, Csák 12/3, Ujvári 6, Tuvics 10/3, Sztyepanova 10. Cs.: Károlyi 10/6, Pechova 4, Keller 2, Delmis 3/3. Edző: Rátgéber László.
Kipontozódott: Tuvics 36. p.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-1, 20. perc: 20-13, 18. perc: 32-32, 23. perc: 47-38, 35. perc: 70-62.

Az első három percben a pécsiek nem dobtak kosarat, ez nem volt jó nyitány. A folytatás már sikeresebben alakult, így húszpercnyi játék még semmit sem döntött el, akkor döntetlen volt az állás. Utána azonban végig a franciák vezettek, nyolc-kilenc ponttal. A pécsiek fontos ziccereket hagytak ki, ráadásul Tuvics már a harminchatodik percben kipontozódott. Hiába szedett le sok lepattanót Sztyepanova, a vasutasok nem tudták tartani Wauterst és a két kisembert, Feastert és Lawsont. A Valenciennes amerikai idegenlégiósai (Feaster, Lawson), valamint a belga Wauters nagyon jól kosaraztak.

A két győzelemig tartó párharc következő mérkőzése csütörtökön 18 órakor lesz Pécsett, a Lauber Dezső sportcsarnokban.

Rátgéber László (a Pécs vezetőedzője): "A hajrában azt hittem, meg tudjuk fordítani a mérkőzést, de néhány apróbb hiba miatt ez nem sikerült. Jövő héten viszont még visszajövünk Valenciennes-be."

Bourges (francia) - Parma (olasz) 58-66
A címvédő hatalmas meglepetésre sima vereséget szenvedett a Parmától. A csoportmérkőzések során csupán egyszer - Comóban - botló francia élcsapat nyolc ponttal, 66-58-ra kapott ki. A vendégeknél az amerikai Yolanda Griffith huszonkilenc pontjával és kilenc lepattanójával a mezőny legjobbjának bizonyult. Az olaszok magabiztosságát mutatja, hogy a második negyedet 22-9-re nyerték. A két győzelemig tartó párharc második felvonására csütörtökön 20.30 órakor kerül sor Parmában.