Vajon ki állítja meg a Portland TrailBlazers csapatát, az NBA ellenállhatatlan oregoni "úttörőit"? A Boston Celtics biztosan nem, mert a Blazers a kontinens túlsó oldalán, az Atlanti-óceán partján, a Fleet Centerben 100-90-re megverte a Keleti főcsoport egyik élegyüttesét. A vendégek 11 triplát dobtak, és most már a San Antonio Spurs negyedik helyét veszélyeztetik a Nyugati főcsoportban.

"Adósai voltunk a Celticsnek" - magyarázta Bonzi Wells, csapata legjobbja. "Portlandben megvertek bennünket, most vissza kellett adnunk a kölcsönt." Ezzel a két csapat szezonbéli párharca 1-1-re végződött. Shawn Kemp ismét a kezdőötösben kapott helyet az eltiltott Dale Davis (bevágott egyet Shawn Bradley-nek a Dallas elleni meccsen) helyetteseként, és ismét kiválóan helyt állt.

A STAPLES Centerben infarktusos meccsen győzött a Washington Wizards Chris Whitney-nek a hajrában dobott szenzációs triplája, valamint értékesített büntetői révén. Gilbert Arenas hiába dobott 25 ponttal karriercsúcsot, ő is és a 21 ponttal végző Jason Richardson is kulcsfontosságú büntetőt hibázott az utolsó fél percben. A Wizards mérlege 4-8 Michael Jordan távollétében.

Az elmúlt hét legjobb NBA-játékosa a keleti főcsoportban Tracy McGrady (Orlando Magic), nyugaton Tim Duncan (San Antonio Spurs) lett, előbbi 3-0-s, utóbbi 4-0-s eredményre vezette csapatát. McGrady átlaga 31,3 pont, 10,0 lepattanó és 7,7 gólpassz, Duncané 26,3 pont, 11,5 lepattanó és 2,33 blokk. McGrady ebben a szezonban először, Duncan negyedszer lett a hét kosarasa.

A Hornets sorozatban harmadszor győzött, szoros meccsen, elsősorban azért, mert összesen csak ötször adták el játékosai a labdát az ellenfél tucatnyi rossz passzával szemben. Az észak-karolinai gárda őrzi minimális előnyét a Washingtonnal és a Miamival szemben az utolsó, nyolcadik keleti playoff-helyért folyó küzdelemben.

Eredmények:
Boston Celtics - Portland TrailBlazers 90-100
Legjobb dobók:
Pierce 28, Walker 19, K. Anderson 14, Battie 11, E. Williams 10, ill. Wells 20, R. Wallace 18, R. Patterson, D. Anderson 13-13, Kemp 12 (11 lepattanó), Pippen 11

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 113-110
Ld.:
Mashburn 31 (12/12 büntető, 10 lepattanó), Campbell 20, B. Davis 18, P. J. Brown 17 (12 lepattanó), Wesley 16, ill. Cassell 27, Allen 23, G. Robinson 16, Redd 15

Denver Nuggets - Detroit Pistons 91-98
Ld.:
Lenard, Howard 18-18, McCloud, Harvey 12-12, Cheaney 11, ill. Stackhouse 24 (11 assziszt), C. Robinson, Atkins, Williamson 16-16, B. Wallace 11 (15 lepattanó)

Los Angeles Clippers - Houston Rockets 93-86