A nőikosárlabda-NB I 19. fordulójában nem született nagy meglepetés, a PVSK és a GYSEV idegenben is fölényesen nyert, a Soproni Postás szoros meccsen verte a Szolnokot, míg az alsóházi, egyben megyei "rangadón" a Nagykanizsa két ponttal legyőzte a Zalaegerszeget.

Nőikosárlabda-NB I, 19. forduló:
Diósgyőri KSK - MiZo-Pécsi VSK 67-87 (23-28, 9-21, 20-22, 15-16)
Miskolc, 1200 néző
vezette: Ádám, Balogh
DKSK: Bukovszki 5/3, BROSOVSZKY 12/3, ANDÓ8, Radnóty 2, Jarrett 8. Csere: SZLIMÁK 15/6, EMEAGI 17/3. Edző: Vertetics István
PVSK: Iványi 6, CSÁK 18/6, Károlyi 9/3, PECHOVA 11, TUVICS 19/3. Csere: Burgmann, Delmis 10, Újvári, KELLER 14, Kalmár-Nagy. Edző: Rátgéber László

Az utóbbi hetek erőltetett menetelésétől láthatóan egy megviselt Pécs kezdte a mérkőzést, ám a második negyedben elegendő volt egy huszáros roham, hogy alaposan elhúzzon vetélytársától. A vendégek különösebb erőlködés nélkül is fölényes győzelmet arattak a szebb napokat látott DKSK ellen.

Vertetics István: "Egy negyedben nem voltunk a pályán, s az a Pécs ellen nagy könnyelműség."

Rátgéber László: "A lányokon látszott a frissesség hiánya, ennek ellenére gond nélkül nyertünk."

Atomerőmű-KSC Szekszárd - GYSEV-Ringa 59-83 (14-30, 14-17, 16-23, 18-15)
Szekszárd, 800 néző
vezette: Király, Bodnár
KSC: Bulatova (6/3), Darida (-), Szemerédi (7), Kajdacsi (6), VUKOVICS (22). Csere: Tóth (3), SZTOJKOVICS (15), Szélesy (-). Edző: Ujhelyi Gábor
GYSEV: Bevilaqua (9/3), BALOGH J. (26/15), ZIRKOVA (16/6), SERES (10), Kovacova (10). Csere: Eördögh (5), Dénes (3/3), Török (2), Horváth (2), Varga (-). Edző: Farkas Sándor
az eredmény alakulása: 3. perc: 7-4, 6. p.: 7-17, 14. p.: 20-35, 25. p.: 36-47, 28. p.: 40-60, 36. p.: 49-79

A lényegi dolgok tulajdonképpen már az első negyedben eldőltek, hiszen remek kezdés után hét pontnál leragadt Ujhelyi Gábor együttese. A folytatásban ugyan már felvette a soproniak tempóját a KSC, ám a nagy rohanásban hazaiak játékába rengeteg hiba csúszott. A harmadik tíz percben még egyszer felcsillant a remény az atomosok előtt a felzárkózásra, ám Balogh Judit rutinja és eredményessége megpecsételte a szekszárdiak sorsát.

Ujhelyi Gábor: "Látszott a GYSEV játékán a nemzetközi rutin, a soproniak minden védekezési hibánkat azonnal kosárral büntették.

Farkas Sándor: "Örülök, hogy a nehéz napok után legyőztük önmagunkat, s hogy mindenkinek játéklehetőséget biztosíthattam."

Szolnoki MÁV-Coop SE - Soproni Postás-Tabán Trafik 65-67 (25-19, 16-13, 10-18, 14-17)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 néző
vezette: dr Valovics. Papp
Szolnok: Owens 5/3, CSONTOS 15, Szőke 13, FARMER 17/3, Perovics 15/3. Csere: Hofmann, Bujdosó, Németh, Koncz. Edző: Palkovits Tamás
Sopron: Najdenova 10, CSÁKÁNY 14/6, FODOR 14/12, Ambrus 9, Sauer 8. Csere: ENGLERT 8/6, Sljanova 4, Russai. Edző: Meszlényi Róbert
az eredmény alakulása: 3. perc: 9-4, 8. p.: 19-16, 14. p.: 35-24, 18. p.: 38-30, 23. p.: 48-37, 28. p.: 50-47, 34. p.: 60-56, 38. p.: 65-65
kipontozódott: Bujdosó a 33., Ambrus a 35., Sauer a 37. percben

Sokkal jobban kezdtek a hazaiak, Szőke pontjaival valamint kiváló csapat védekezéssel 9-4-re húztak el esélyesebbnek tartott ellenfelüknél. Meszlényi edző időt kért, majd cserélt, levitte a csak tébláboló Sauert és a "láthatatlan" Najdenovát. Sőt Perovics palánkos hármasával tovább növelte a felek közötti különbséget a szolnoki csapat. Kapcsolt a Postás, és Fodor, valamint Englert triplájával faragott a hátrányból.

A második játékrészben is jobban pörögtek a cooposok, különösen Farmer remekelt, és szórta a pontokat. Feltűnt, hogy a soproniak feladták a támadó palánk alatti területet, Sauer és Ambrus inkább kívülről kísérletezett, kevés sikerrel, és ezzel lemaradtak a lepattanókról is. Ha a kék-sárgák egy kicsit jobban koncentrálnak, akkor 9 pontnál tekintélyesebb előnyhöz juthattak volna a szünetig.

A fordulást követően négy percen át felváltva potyogtak a pontok, a folytatásban azonban nagyon megszigorította védekezését a soproni együttes, ami persze nem ízlett a házigazdáknak. A rutinos vendégek pedig - ők sem remekeltek támadásban - utolérték vendéglátóikat.

Nagy csatát hozott a zárófelvonás, az alaposan belelendült postások átvették a vezetést, ám Csontos duplájával egyenlített a Szolnok. A végjáték 65-65-ről indult, a kapkodó szolnokiak képtelenek voltak támadásaikat helyzetekig játszani, míg a vendégek Najdenova két büntetőjével megszerezték a győzelmet.

Palkovits Tamás: "A ponterősebb cserékkel rendelkező Postáson meglátszott a nemzetközi mérkőzések rutinja."

Meszlényi Róbert: "Az első félidőben csak szédelegtünk, a szünet után azonban feljavult a védekezésünk, rutinosan kosaraztunk a végjátékban, és némi szerencsével nyertük meg a meccset.

Máv-NTE – ZTE-Zala Volán 59-57 (14-12, 15-12, 20-18, 10-15)
Nagykanizsa, 600 néző
vezette: dr. Páli, dr. Hollósy
Nagykanizsa: Tahi 8, Tubic 6, Góber, Antolovics, KOLLAROVA 14/6. Csere: JOCOVIC 20/3, Toma 9, Hofmann 2. Edző: Kovács Nándor
Zalaegerszeg: Hadarics 8, HERSICS 10, Horváthné 6/6, KITLINSZKAJA 17, Papp 2. Csere: Bedő 3/3, Csécs 2, Goranovics 3, Németh 6. Edző: Vágvölgyi Tamás
az eredmény alakulása: 5. p.: 2-5, 13. p.: 14-17, 21. p.: 31-26, 29. p.: 49-42, 39. p.: 57-57

A megyei derbin az egy győzelemmel utolsó előtti nagykanizsaiak fogadták a győzelem nélkül álló és sereghajtó egerszegieket. Mindkét gárda hihetetlen mértékben fogadkozott, s a nagy akarásnak bizony nyögés lett a vége, mindkét együttes rengeteg hibával játszott.

Nem volt jó meccs, de a vége legalább izgalmasra sikeredett. 50 másodperccel a vége előtt Bedő hidegvérrel beemelt egy triplát, amivel döntetlen (57-57) lett az állás. Már mindenki azt hitte, hogy hosszabbítás lesz, amikor másfél másodperccel a vége előtt Jocovic közeli tempójával a hazaiak nyerték meg az összecsapást.

Kovács Nándor: "Erre készültünk, erre számítottunk és tudtam, hogy pokoli nehéz lesz. Nyertünk, és ez mindennél fontosabb."

Vágvölgyi Tamás: "Tisztességesen felkészültünk, győzelemre játszottunk, nem volt szerencsénk. Kellene végre egy győzelem."