Az NBA csütörtöki meccsein hét mérkőzésből haton is hazai győzelem született, idegenben egyedül a San Antonio tudott nyerni: Duncanék a Houstont verték 24 ponttal. Az Atlanta-Indiana és a Denver-Minnesota derbiken mindössze egy pont döntött - mindkétszer a hazaiak javára.

Ami oly sokszor sikerült Reggie Millernek, az NBA története legeredményesebb tripladobójának, az nem sikerült csütörtök este Atlantában. Az utolsó másodpercben, 95-94-es Hawks-vezetésnél magára vállalta az esetleges nyerő dobás kockázatát, a 213 centis Nazr Mohammed kinyújtott karjai fölött eleresztett egy triplát, a labda azonban nem esett a gyűrűbe. Ezzel kikapott a Pacers - utóbbi hat meccséből ötödször -, s holtversenybe került a nyolcadik keleti - még playoffot jelentő - helyre a Toronto Raptorsszal. Amely megnyerte utóbbi hat mérkőzését, paradox módon mind a hatot sztárjátékosa, a térdoperációra vállalkozó Vince Carter nélkül. A két csapat vasárnap Torontóban és jövő szerdán Indianapolisban méri össze tudását, valószínűleg ezen a két összecsapáson dől el, ki jut be nyolcadikként keletről a rájátszásba.

Orlandóban ismét óriásit játszott Tracy McGrady - Carter unokaöccse. Hat perccel a befejezés előtt 84-94 volt az állás a Cleveland ellen, biztosnak tűnt a vereség, amikor McGrady - aki 35 pontig jutott - és az irányító Darrell Armstrong elhatározta, hogy nem hagyják elbukni csapatukat. Armstrong - aki állán hat öltéssel összevarrt sebbel szerepelt - 18 pontjából 11-et az utolsó hat percben dobott, s így nyert is a Magic 105-101-re. Pat Ewing, a 40 éves center tíz pontot dobott, hosszú idő óta ez volt a legjobb teljesítménye a veteránnak. Armstrong három triplát vágott be a nagy hajrá során, dacára annak, hogy a harmadik negyedben összeütközött Andre Millerrel, a Cleveland irányítójával: ekkor repedt fel az állán a bőr. Mike Miller újra megsérült korábban is rakoncátlankodó bal bokáján.

A San Antonio a "gyengécske szomszédváracska”, a Houston Rockets elleni fölényes győzelemmel melegített a szombati nagy derbire, amelyen a másik texasi fellegvár, a Dallas Mavericks lesz az ellenfél. A Dallas 52/22-vel, a Spurs 51/24-gyel áll. A Mavericks is lazán győzött, pedig a Clippers az elején meglepte ellenfelét, s gyorsan tíz pontos előnyre tett szert. Aztán Dirk Nowitzkiék elkezdtek kosarazni, és nem volt megállás. A második félidőben 71 pontot dobott a Dallas, ami szezonrekord.

A nap legnagyobb meglepetését a playoffból már kiesett Denver sikere jelenti a Minnesota ellen. Voshon Lenard dobta a győztes kosarat 11,2 másodperccel a befejezés előtt, véget vetve ezzel a Timberwolves négy meccsen át tartó nyerősorozatának.

Eredmények:
Atlanta Hawks - Indiana Pacers 95-94
Legjobb dobók:
Mohammed 18, Terry 17, Abdur-Rahim 16, Kukoc 15, D. Johnson 14, ill. J. O’Neal 22 (14 lep.), B. Miller és R. Miller 19-19, Croshere 12

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 105-101
Ld.:
McGrady 35 (14 lep., 7 assz.), Armstrong 18 (7 lep., 10 assz.), Garrity 14 (11 lep.), Ewing 10, ill. Ilgauskas és R. Davis 21-21, Person 15, L. Murray 14 (10 lep.), A. Miller 10 (15 assz.)

Houston Rockets - San Antonio Spurs 78-102
Ld.:
Mobley 24, Francis 16, Collier 12, ill. Duncan 22 (11 lep.), Robinson 15, Parker és S. Smith 13-13, Bowen 12

Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 115-90
Ld.:
Nowitzki 25, Finley 20, Bucker 13, Van Exel 12, Nash 11, ill. Olowokandi 19, McInnis 17, Maggette 16, Brand 13

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 88-87
Ld.:
Howard 20 (14 lep.), Lenard 15, Posey 10, ill. Garnett 21 (18 lep., 7 assz., 3 szl., 1 bl.), Szczerbiak 16, Peeler 14, Billups 13

Portland Trailblazers - New York Knicks 88-80
Ld.:
R. Wallace 25, Wells és D. Anderson 16-16, Stoudamire 12, D. Davis 7 (18 lep.), ill. Weatherspoon 20 (20 lep.), Sprewell 15 (10 assz.), Kurt Thomas 15 (11 lep.)