A papírformának megfelelően a vendég ferencvárosiak nyertek a DVSC otthonában a nőikézilabda-NB I előrehozott felsőházi mérkőzésén, a BL-elődöntőre készülő, hibátlan listavazető zöldek fölényesen, tizenhárommal győztek.

Nőikézilabda-NB I, felsőház:
DVSC-Valdor - Herz-FTC 27-40 (13-23)
Debrecen, 1000 néző
vezette: Kékes Cs., Kékes P
DVSC: Szamozvanova - Szabados 3, Madai, Nyilas 1, Szűcs 5, KOCSIK 11/5, Buglyó 2. Csere: Böcking (kapus), Jeddi 3, Galai 1, Gaál, Ovtus 1, Halcsik, Szabó V. Edző: Váczi Sándor
FTC: Sugár - Mravikova 3, PÁDÁR M. 7, Siti 2, Pádár I. 1, FARKAS Á. 12/4, Lőwy 1. Csere: Miklosova, Pastrovics (kapusok), Tóth E. 4, Kirsner 3, Tóth T. 3, Kovács V. 1, Blaskovits 3. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-5; 10. perc: 3-9; 17. perc: 8-13; 25. perc: 11-20; 35. perc: 16-27; 43. perc: 21-33; 49. perc: 25-33; 54. perc: 26-38
Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4
Kiállítások: 2, illetve 0 perc

A mérkőzés első gólját a debreceniek szerezték, ám - mint később kiderült - ekkor vezettek utoljára. A fővárosiak félgőzzel játszva is hamar elhúztak, így tulajdonképpen a félidő közepére eldőlt a két pont sorsa. A Fradi mind védekezésben, mind támadásban jóval ellenfele fölé nőtt, a debreceniek sok hibával, gyakran elképzelés nélkül szőtték akcióikat.

A második játékrészben sem változott a helyzet, legfeljebb annyiban, hogy Németh András a cseresort küldte pályára, olyanok is lehetőséget kaptak, akik máskor talán egy percet sem játszhatnak. A cserék éltek a bizalommal, a legjobbak hiánya egyáltalán nem látszott meg, sőt a különbség tovább nőtt. A Ferencváros ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött, és készülhet a Podgorica elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

Váczi Sándor: - Sokat hibáztunk, ez eldöntötte a mérkőzés kimenetelét.

Németh András: - Örülök, hogy tart a csapat jó formája. A debrecenieknek köszönöm, hogy belementek a találkozó időpontjának megváltoztatásába, így van időnk felkészülni a BL-meccsre.