A nőikosárlabda-NB I szombati mérkőzésein a Szekszárd szoros mérkőzésen nyert Szegeden, a Diósgyőr 47 ponttal verte a Zala Volánt.

, Nőikosárlabda-NB I:
Szeviép Szeged - Atomerőmű KSC Szekszárd 63-68 (19-17, 12-17, 19-22, 13-12)
Szeged, 100 néző. Vezette: Kékesi, Balogh.
Szeged: MADARAS 15/12, DONKÓ 12/9, Szopkó 9/6, Jex 3, Varda 14. Csere: Mirkov 8, Pungor 2. Edző: Antal András
Szekszárd: Bulatova 4/3, Darida 3, SZEMERÉDI 15/3, Kajdacsi 11, VUKOVIC 19. Csere: SZÉLESY 12/6, Stojkovic 4, Tóth. Edző: Újhelyi Gábor

A múlt heti Diósgyőr elleni meglepő siker után bátran nekitámadt a hazai gárda a sokkal esélyesebb vendégeknek és elhúztak 14-3-ra. Donkó Orsolya pörgette a csapatát, s úgy tűnt, megint meglepetést okozhat a Szeged. A vendégek azonban összekapták magukat és már a második negyedben, megfordították az eredmény állását. Ezt főleg annak köszönhetik, hogy a Szeged hat perc alatt, mindösszesen egy pontot ért el.

A térfélcsere után a 23. percben még egyszer átvette a vezetést a Tisza-parti gárda (40-38), ám a vendégek elsősorban Violeta Vukovic és Szemerédi Krisztina vezérletével "behozták a papírformát". Mindenesetre a Szeged már annak is örülhetett, hogy a két hete megsérült Madaras Judit jó formában tért vissza.

Antal András: "A vereség ellenére dicséret illeti a lányokat, de ha csak egy kicsit jobban összpontosítanak, s csak a biztos ziccereket bedobják, akár meglepetést is okozhattunk volna.

Újhelyi Gábor: "Hiába mondtam a lányoknak, hogy a Szeged győzelme a Diósgyőr ellen nem volt véletlen. Nyögvenyelősen nyertünk."

Diósgyőri KSK - Zala Volán 102-55 (26-18, 24-15, 25-6, 27-16)
Miskolc, 200 néző
vezette: Király, Papp.
DKSK: BUKOVSZKI 15/6, Brosovszky 6, ANDÓ 17, RADNÓTI 22, Jarrett 2. Csere: Balogh G. 4, Csipkó, Sitkei 4, SZLIMÁK 19/3, EMEAGI 17. Edző: Vertetics István.
Zala Volán: Hadarics, NÉMETH 17, Hersits 17, Kitlinszkaja, Papp 9. Csere: Bedő 2, Horváthné 5, Goranovic 2, Hatova, Sebestyén 3/3. Edző: Vágvölgyi Tamás.

A két együttes nem volt azonos súlycsoportban, a diósgyőriek végig ellenfelük fölé nőttek. A piros-fehérek különösen a harmadik negyedben rohanták le a zalaiakat, akiknek ekkor semmi sem sikerült. A látottak alapján a hazaiak ilyen különbséggel is rászolgáltak a győzelemre.

Vertetics István: "Különösebben meg sem kellett izzadni, nyomasztó volt a fölényünk.

Vágvölgyi Tamás: "Időszakokra sem tudtuk kétségessé tenni a DKSK győzelmét."