A nőikosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában elvesztette veretlenségét az alapszakasz-győztes GYSEV-Ringa együttese, miután szoros csatában 66-63-ra kikapott a címvédő PVSK otthonában.

MiZo-Pécsi VSK - GYSEV-Ringa 66-63 (12-17, 19-8, 22-21, 13-17)
Pécs, 2500 néző
vezette.: Bodnár, Faidt.
MiZo-Pécsi VSK: Iványi 5, Csák 4, Tuvic 11, Pechova 2, Károlyi 11. Cs.: Keller 6, Ujvári 9, Kalmár Nagy 11, Delmis 7/3. Edző: Rátgéber László.
GYSEV-Ringa: Bevilaqua 6, Eördögh 9/3, Balogh 14, Seres 12/3, Kovácová 11. Cs.: Zirkova 9, Bíró, Dénes, Török 2. Edző: FarkasSándor.
Kipontozódott: Ujvári 37. p.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-8, 8. perc: 6-15, 19. perc: 31-21, 27. perc: 43-38, 37. perc: 63-54, 39. perc: 63-63.

Bár tét nélküli mérkőzés volt, mégis nagy küzdelmet és időnként férfias játékot hozott. Másfél negyeden át a vendégek vezettek, egyszer már kilenc ponttal is. Innen fordítottak a pécsiek, akik később tíz ponttal megugrottak.

Már biztos győztesnek látszottak, amikor az utolsó percben a GYSEV-Ringa kiegyenlített. Akkor a hazaiak számára a lehető legjobbkor jött Delmis hárompontosa, az döntött.

A GYSEV-Ringa éppen az utolsó fordulóban veszítette el veretlenségét az alapszakaszban.

Rátgéber László: "A győzelmünknek annyi értéke volt, hogy küzdöttünk érte, és a GYSEV-Ringa nem veretlenül fejezte be az alapszakaszt."

Farkas Sándor: "Nagyon közel álltunk ahhoz, hogy nyerjünk, de sok üresjáratunk volt, emiatt kikaptunk."