Hosszas vita és a tv2 közvetítésének elemzése alapján - bár a kiállításnak nincs nyoma a mérkőzés jegyzőkönyvében - elfogadta a vízilabda-szövetség versenybírósága a Honvéd óvását: az FTC ellen 13-12-re elvesztett vasárnapi bajnoki elődöntő hosszabbításának második percében Katonást harmadszor is kiállították, már nem jöhetett volna vissza, s nem szerezhette volna később a "hirtelen halálban" csapata győztes találatát.

"Az eredményt ezért megsemmisítettük, s a találkozó újrajátszását rendeltük el a szövetség költségére" - tájékoztott az akceptált óvás következményeiről Puskás Ferenc, a döntéshozó testület elnöke. E szerint egyrészt maradt az alapszakaszból hozott eredmények alapján az elődöntő eredeti állása 4-0 a Honvéd javára, másrészt módosult a nyolc pontig tartó további összecsapások menetrendje:

április 30., kedd: Honvéd - FTC, Kőér u., 20 ó
május 2., csütörtök: FTC-Honvéd, Népliget, 20
május 4., szombat (amennyiben szükséges): Honvéd-FTC, Kőér u., 19

A másik ágon az 5-1-re vezető BVSC kedden 19 órakor fogadja a Vasast a Szőnyi úton.