A férfivízilabda-bajnokság három győzelemig tartó döntőjében a harmadik összecsapáson megszerezte első sikerét a címvédő Honvéd a Vasas ellen, így még nem dőlt el az elsőség sorsa.

Férfivízilabda-bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Honvéd-Domino - Vasas 7-5 (2-1, 2-2, 2-0, 1-2)
Kőér u., 1200 néző
vezette: Bors, Kiszely
gól: Jäger 2, Tóth, Bárány, Biros, Kiss, Bereczki 1-1, illetve Madaras, Székely, Vindisch, Vári, Mátyás 1-1

Gyorsan vezetést szerzett a Honvéd és a folytatásban is jobbára irányította a játékot. A második játékrészben egyszer ugyan vezetett a Vasas (3-2-re), de ettől eltekintve lényegesen kiegyenlítettebb volt a csata, mint a korábbi két, angyalföldi győzelmet hozó összecsapáson.

A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, amikor a Vasas öt emberelőnyt és egy négyméterest hagyott ki, közben pedig két gólt kapott. A hajrában ugyan feljött még a vendégcsapat 6-5-re, de a végén a hazaiak bebiztosították győzelmüket.

A rendkívül feszült hangulatú, ideges légkörű találkozón a Vasasból Varga Tamást a második negyedben ütésért végleg cserével kiállították, így ő nem játszhat a szombati, negyedik találkozón.

A három győzelemig tartó döntő állása: Vasas - Honvéd 2-1.