A férfikosárlabda-NB I döntőjének második mérkőzésén a Körmend biztosan győzte le az Atomerőmű együttesét. A harmadik helyet kettős győzelemmel a Szombathely szerezte meg.

Férfikosárlabda-NB I, döntő, 2. mérkőzés:
Körmend - Atomerőmű 84-72 (17-13, 20-20, 18-20, 29-19)
Körmend, 1800 néző
vezette: Kékesi, Szabó
pontszerzők: Madison 20/6, Németh 16/9, Mujanovic 15/9, Grebenár 14, Zsebe 9, Edmonson 8, Trummer 2, illetve Sitku 20, Fodor G. 19/12, Davis 10/3, Fodor M. 9/3, Czigler, Jurgilas 5-5, Rajkó 4

Az első két negyedben a hazaiak kezdeményeztek többet, a paksi együttes csak kétszer tudott - egypontos - előnyhöz jutni. Térfélcsere után mindent megpróbáltak a vendégek, de a Körmend biztosan tartotta, sőt, a záró szakaszban még növelte is az előnyét.

A hajrá az indulatoktól sem volt mentes, az utolsó percben sokáig állt a játék, a pályán lévők durvasága miatt. A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1. A harmadik mérkőzést kedden, Pakson rendezik.

A 3. helyért, visszavágó:
Mol Szolnok - Falco KC 72-80 (26-15, 12-19, 19-29, 15-17)
Tiszaligeti Sportcsarnok 1500 néző
vezette: dr. Vígh, Benczur T.
Mol Szolnok: Maljkovic 3/3, Pavlovic 15/6, Vukicevic 16/6 Orosz 9, Lapov 12. Csere: Trepák, Mérész Cs. 12/6, Szarvas, Cziczás 5/3, Rusznák. Edző: Goran Miljkovic
Falco KC: KÁLMÁN 27/12, Alexe 10, Pankár 2, Sallay, TARLE 23. Csere: WILEY 18/6, Dénes, Gráczer, Henrik, Horváth. Edző: Zsoldos András
az eredmény alakulása: 4. p.: 8-7, 8. p.: 20-11, 15. p.: 29-22, 18. p.: 35-27, 24. p.: 41-46, 28. p.: 53-59, 35. p.: 62-72
kipontozódott: Lapov a 37. percben
kiállítva: Vukicevic a 23. percben

Meglepetésre csupán fél ház fogadta a bronzcsata résztvevőit. A szerdai találkozón pihenőjét töltő Vukicevic találataival - a bedobó csapata 26 pontjából 16-ot vállalt a nyitó negyedben - szökött ellenfelétől a Mol Szolnok. A vendégek csupán Tarle pontjaiban bízhattak, társai közül Alexe rendre hibázott, mellette összeszedett három faultot, ezért hamar lecserélte edzője. Kálmánnak sem ment ebben az időszakban a játék, az irányító csupán egy mezőnykosarat ért el az első játékrészben. Így nem csoda, hogy az első negyedben még a Szolnok érezhette magát a dobogón.

A folytatásban azonban kapcsoltak a vasiak, Kálmán elkapta a fonalat, Wiley vezérletével összeállt a védekezésük és egy 10-0-s rohammal tették szorossá az állást a szünetig.

A fordulást követően Wiley és Tarle pontjaival már a szombathelyiek vették át a vezetést. A 24. percben pedig robbant a bomba. Az addig jól játszó Vukicevic ismét megfeledkezett magáról, megütötte Tarlét, ezért Benczur játékvezető azonnal kiállította a szolnokiak játékosát. Idegeskedni kezdett a hazai gárda, az okosan játszó Falco pedig élt a lehetőséggel és tetszés szerint érte el pontjait.

A zárónegyed 57-63-as Falco-vezetésnél kezdődött volna, ám Vukicevic a lelátóról cukkolta, illetve fenyegette a játékvezetőket, ezért ők kényszerszünetet rendeltek el addig, amíg Vukicevic el nem hagyja a csarnokot. A légiós távozása után folytatódhatott a játék. A pauzát követően rendre a vendégek akarata érvényesült a teljesen széteső szolnoki legénységgel szemben.

A bronzérmet kettős győzelemmel (167-149) a szombathelyi Falco KC szerezte meg.

Goran Miljkovic: "Gratulálok a Falcónak a harmadik helyhez, a bírók tevékenységét pedig jó lenne, ha az illetékesek kielemeznék."

Zsoldos András: "Büszke lehetek csapatunkra, extra eredménynek tartom a harmadik helyet. Köszönöm mindenkinek, akinek része volt a sikerben."