Nem született meglepetés a férfivízilabda-ob I. első fordulójában: a BVSC Szegeden, a Vasas Szentesen nyert, az FTC az Újpest, a címvédő Honvéd pedig az OSC-t győzte le.

A férfivízilabda-ob I. 1. forduló:
Tabán Trafik Szeged - BVSC-Brendon 8-9 (1-2,2-3,4-3,1-1)
Szeged, 300 néző
vezette: Székely, Marjai.
Szeged: BARÁT - Varga P., Mód 1, WESZELOVSZKI 4,dr. Török, MOLNÁR P. 3, Kozma. Csere: Varga I., Samuels, Kittradge, Fábry, Éles, Várhegyi. Edző: Horváth Viktor
BVSC: Nagy V. - Császár, Dabrovszki, Fülöp 1, IBOLYA 2, Gór Nagy, dr. VARJAS 2, Csere: PÉTER 2, Nitsovits, Zoufal 1, Vincze, Németh Zs. 1, Kis G. Edző: Gerendás György
emberelőny: 10/7 illetve 7/1
négyméteres: -,illetve 3/3

Ibolya és Péter góljaira Molnár Péter révén csupán a 7. percben tudtak válaszolni a hazaiak. A második negyed elején két vitatható ítélet következtében két büntetőt dobhatott a BVSC - mindkettőt sikerrel, így lett 1-4.

Noha 5-3-ra is vezetett a Gerendás-csapat, Mód találata, majd Weszelovszki "duplája" fordított az álláson. A 3-0-s szegedi rohamot 3-0-s fővárosi sorozat követte, és 6-8-ról már nem volt visszaút.

Az egyenlítés még sikerült az emberelőnyt jól kihasználó Horváth Viktor-tanítványoknak, a meccs utolsó gólját azonban 3 és fél perccel a vége előtt Péter Imre szerezte, kialakítva ezzel a 8-9-es végeredményt.

Horváth Viktor:"A csapatok helyett ezúttal a játékvezetők mutattak idény eleji formát."

Gerendás György:"Jó meccs, jó ellenfél - amelynél most mi egy góllal jobbak voltunk."