A nőikézilabda-NB I. hatodik fordulójában a Dunaferr a pécsieket, a Fradi a Debrecent, a Vác a Vasast győzte le. A listavezető Győr a sereghajtó Túrkeve otthonában nyert.

Nőikézilabda-NB I., 6. forduló:
Túrkeve - Győr 23-30 (9-16)
Túrkeve, 500 néző
vezette: Láda, Sebők
Túrkeve: FLICK-Takács 1, Nikics 6, Szabó 1, Horváth, KÁNYA 4, ZELEI 2. Csere: JANCAROVA 9 (3). Edző: Bán Tibor
Győr: SIRINA-Lovász 2, MEHLMANN 9 (3), GÖRBICZ 5, Dokic 4, NITESCU 7 (4), Vérten 2. Csere: Petróczi (kapus), Kindl 1, Jókai, Köhli. Edző: Vura József
kiállítás: 6, illetve 6 perc
hétméteres: 3/3, illetve 9/7
az eredmény alakulása: 8. perc: 2-6, 17. p.: 3-11, 25. p.: 7-14, 37. p.: 12-20, 45. p.: 15-20, 54. p.: 21-25

Veresége ellenére egy teljesen új szellemű túrkevei csapatot láthattak a hét végén a hazai szurkolók. A gyorsabb tempót diktáló Győrnek eddig nem tapasztalt kemény védekezéssel próbálta útját állni a házigazda. Ezért elsősorban a hazai faltól kissé távolabbról, átlövésekből voltak eredményesek Mehlmannék. A vendéglátók a szokottnál bátrabban játszottak, s bár a helyzeteket is kidolgozták, Sirina nagyszerűen védett.

A bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20020928anoikezilabdabajnoksag.htmlNői kézilabdahttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=5544

Fordulás után tovább tartott a házigazdák határozottsága, ám mikorra megközelítették volna ellenfelüket, Nitescuék rendre elhúztak előlük. A második félidőre Görbicznek is muszáj volt feljavulnia, az ebben a játékrészben csere nélkül játszó hazaiakkal szemben.

Bán Tibor: "A végére elfáradtunk, ám ha a következőkben is ilyen határozottan játszunk, leendő ellenfeleinknek alaposan megnehezítjük a dolgát."

Vura József: "Végig vezetve, magabiztosan nyertünk."