A hazai vereség után az idegenben elért döntetlennel búcsúzott a férfikézilabda EHF-kupától az Orosháza. Az NB I-ben a Szeged a papaírformának megfelelően félgőzzel is simán nyert Pécsett.

Férfi EHF-kupa, a 32 közé jutásért, visszavágó:
Portovik Juzsne (ukrán) - Orosháza 26-26 (14-9)

Az ukrán együttes 60-52-es összesítéssel jutott tovább.

Férfi NB I.:
Diacell-Pécsi KK - Pick-Szeged 19-28 (11-13)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 400 néző
vezette: Márczi, Skriba
Pécs: SZENTE - Erdélyi, SZOBOL 7/2, Hőgye 2, NÉMETH A. 4/1, Szögi 4/1, Kovács Zs. Csere: Balló (k), Bursac, Kovács G. 1, Szappanos 1, Kokas, Werner, Császár. Edző: Füzesi Ferenc
Szeged: PERGER - Berta 3, Doros 2, MEZEI 6, Habuczki, Illyés 3, Matic. Csere: PULJEZEVIC (k), Buday 5/2, KOTORMÁN 5/2, Vadkerti 3, Eklemovic, Laluska 1. Edző: Dragan Djukic
hétméteresek: 5/4, illetve 5/4.
kiállítások: 6, illetve 4 perc.
az eredmény alakulása: 7. perc: 2-2, 17. perc: 4-7, 20. perc: 6-7, 28 perc: 10-12, 37. perc: 12-17, 34. perc: 14-21

A bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20021012aferfikezilabdabajnoksag.html

A papírforma talán nagyobb különbségű szegedi győzelmet ígért. A vendégek az elejétől kezdve vezettek, az első félidő szorosabb eredményt hozott.

A szünet után érvényesült a Pick magassági és súlyfölénye, a pécsieknek nagy gondot okozott a 197 centis és 122 kilós Mezei semlegesítése, a beállós jól és gólerősen játszott.

Füzesi Ferenc: "Reális eredmény született. Nagyon elégedett vagyok a csapattal."

Dragan Djukic: "Komolytalanul és gyengén játszottunk, de szerencsére a fiatal pécsi csapat ezt nem tudta kihasználni."